Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Starosta Kaczmarski "uskrzydlonym"

Starosta Kaczmarski "uskrzydlonym"

Starosta Kaczmarski

Jedna z tegorocznych statuetek "Uskrzydlony" powędrowała - w kategorii SAMORZĄD TERYTORIALNY - do Starosty Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego. Zanim zaczął on piastować tę funkcję był wieloletnim nauczycielem, wychowawcą młodzieży oraz zastępcą dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej. Oto, co powiedział nam Starosta tuż odebraniu nagrody w piątek wieczorem, w Tarnowskim Teatrze.

Krzysztof Kaczmarski od 1998 roku pracuje w Samorządzie Powiatu Dąbrowskiego, będąc jednocześnie radnym Rady Powiatu. Jest współtwórcą i przewodniczącym Stowarzyszenia Samorządowego „Niezależni – Powiat Dąbrowski". Działacz społeczny i inicjator wielu przedsięwzięć w oświacie i samorządzie. Prekursor budowania wolontariatu młodzieży w Domach Pomocy Społecznej i Hospicjum. Orędownik pomocy osobom niepełnosprawnym, zainicjował powstanie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Pełni wiele funkcji społecznych, zbiegając skutecznie o sprawy i interesy powiatu i Powiśla Dąbrowskiego.
Zwolennik i inicjator zmian organizacyjnych i legislacyjnych w służbie zdrowia. Inspiruje i wspiera działania promujące miejscowe firmy, pobudzające przedsiębiorczość, przyciągające inwestorów zewnętrznych, widząc w nich źródło ożywienia gospodarczego regionu i skutecznego rozwiązywania problemów bezrobocia.
Jest inicjatorem współpracy z partnerami Unii Europejskiej. Nawiązał współpracę samorządu Powiatu Dąbrowskiego z miastem Roding w Niemczech, jak również z włoską Wspólnotą Gmin Górskich Aniene i samorządem San Nicola la Strada.
Dba o kultywowanie współpracy z Polonią Amerykańską w Stanach Zjednoczonych, wywodzącą się z terenu Powiatu Dąbrowskiego, zwłaszcza z klubami polskimi w Chicago.

Posłuchaj wypowiedzi Starosty po odebraniu statuetki: (((mp3)))

Źródło: inTARnet.pl

Jedna z tegorocznych statuetek "Uskrzydlony" powędrowała - w kategorii SAMORZĄD TERYTORIALNY - do Starosty Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego. Zanim zaczął on piastować tę funkcję był wieloletnim nauczycielem, wychowawcą młodzieży oraz zastępcą dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej. Oto, co powiedział nam Starosta tuż odebraniu nagrody w piątek wieczorem, w Tarnowskim Teatrze. Krzysztof Kaczmarski od 1998 roku pracuje w Samorządzie Powiatu Dąbrowskiego, będąc jednocześnie radnym Rady Powiatu. Jest współtwórcą i przewodniczącym Stowarzyszenia Samorządowego „Niezależni – Powiat Dąbrowski". Działacz społeczny i inicjator wielu przedsięwzięć w oświacie i samorządzie. Prekursor budowania wolontariatu młodzieży w Domach Pomocy Społecznej i Hospicjum. Orędownik pomocy osobom niepełnosprawnym, zainicjował powstanie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Pełni wiele funkcji społecznych, zbiegając skutecznie o sprawy i interesy powiatu i Powiśla Dąbrowskiego.Zwolennik i inicjator zmian organizacyjnych i legislacyjnych w służbie zdrowia. Inspiruje i wspiera działania promujące miejscowe firmy, pobudzające przedsiębiorczość, przyciągające inwestorów zewnętrznych, widząc w nich źródło ożywienia gospodarczego regionu i skutecznego rozwiązywania problemów bezrobocia.Jest inicjatorem współpracy z partnerami Unii Europejskiej. Nawiązał współpracę samorządu Powiatu Dąbrowskiego z miastem Roding w Niemczech, jak również z włoską Wspólnotą Gmin Górskich Aniene i samorządem San Nicola la Strada.Dba o kultywowanie współpracy z Polonią Amerykańską w Stanach Zjednoczonych, wywodzącą się z terenu Powiatu Dąbrowskiego, zwłaszcza z klubami polskimi w Chicago. Posłuchaj wypowiedzi Starosty po odebraniu statuetki: (((mp3))) Źródło: inTARnet.pl