Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Starosta Tadeusz Kwiatkowski na II Forum Gospodarczym Polonii Świata

Starosta Tadeusz Kwiatkowski na II Forum Gospodarczym Polonii Świata

Starosta Tadeusz Kwiatkowski na II Forum Gospodarczym Polonii Świata

Początkiem września, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski uczestniczył w II Forum Gospodarczym Polonii Świata. Forum to strefa przedsiębiorczości, dialogu, debat oraz internacjonalizacji i integracji środowiska biznesu, którego łączy nie tylko cel ekonomiczny, ale też tożsamość, dziedzictwo, historia, pochodzenie i kultura, a patriotyzm gospodarczy jest misją i dewizą wszystkich uczestników. W tym roku w ramach Forum odbyła się również Uroczysta Gala połączona z wręczeniem nagrody „Orzeł Biznesu Polonii Świata".

W tegorocznym forum, które odbyło się w dniach 4 - 5 września 2017 roku w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, uczestniczyli przedstawiciele środowisk polonijnych, prowadzący działalność gospodarczą oraz społeczno-kulturalną. Było to miejsce spotkań przedstawicieli polonijnych przedsiębiorców, izb gospodarczych, handlowych, związków i stowarzyszeń działających oraz zarejestrowanych na stałe poza granicami Kraju, z polskim biznesem, organizacjami, instytucjami, administracją rządową oraz samorządową.

Nie chcielibyśmy dzisiaj i jutro rozmawiać wyłącznie o relacjach polskich i warunkach funkcjonowania Polaków za granicą. Będę gorąco zachęcał do rozmowy, w jaki sposób zacieśniać relacje gospodarcze – tak mówił podczas otwarcia Forum Roman Ciepiela prezydent Tarnowa.

files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/12_Starosta_Tadeusz_Kwiatkowski_na_II_Forum_Gospodarczym_Polonii_Swiata/DSC_0937.JPG

Wpierwszym dniu tego międzynarodowego spotkania gospodarz naszego powiatu Tadeusz Kwiatkowski wziął udział w panelu dyskusyjnym, w którym rozmawiano o miejscu „Polonii" w gospodarce Rzeczypospolitej, a także o tzw. młodej „Polonii" i jej roli w kształtowaniu współczesnego biznesu. Rozważano jak ułatwiać podbijanie zagranicznych rynków i jak pomóc polonijnym przedsiębiorcom w inwestowaniu zarówno w naszym regionie jak i kraju.

files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/12_Starosta_Tadeusz_Kwiatkowski_na_II_Forum_Gospodarczym_Polonii_Swiata/DSC_0998.JPG

Podczas gali „Orzeł Biznesu Polonii Świata", kończącej pierwszy dzień odbywającego się w Tarnowie II Forum Gospodarczego Polonii Świata, przedstawiciele przedsiębiorstw i organizacji polonijnych zostali nagrodzeni "Orłami Biznesu Polonii Świata". Nagrody te mają charakter honorowy, zostały przyznane bowiem po raz pierwszy.

W każdej kategorii wręczone zostało wyróżnienie i nagroda główna, w postaci odlanych z brązu statuetek orłów. Nominowanych do nagrody zgłaszali uczestnicy Forum. Kandydatur było łącznie, we wszystkich kategoriach 14, kapituła wybrała spośród nich po dwie firmy, organizacje i osobowości.

Zachęcamy do oglądnięcia relacji z II Forum Gospodarczego Polonii Świata:

źródło:www.tarnow.pl sm/dm/mags

Początkiem września, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski uczestniczył w II Forum Gospodarczym Polonii Świata. Forum to strefa przedsiębiorczości, dialogu, debat oraz internacjonalizacji i integracji środowiska biznesu, którego łączy nie tylko cel ekonomiczny, ale też tożsamość, dziedzictwo, historia, pochodzenie i kultura, a patriotyzm gospodarczy jest misją i dewizą wszystkich uczestników. W tym roku w ramach Forum odbyła się również Uroczysta Gala połączona z wręczeniem nagrody „Orzeł Biznesu Polonii Świata". W tegorocznym forum, które odbyło się w dniach 4 - 5 września 2017 roku w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, uczestniczyli przedstawiciele środowisk polonijnych, prowadzący działalność gospodarczą oraz społeczno-kulturalną. Było to miejsce spotkań przedstawicieli polonijnych przedsiębiorców, izb gospodarczych, handlowych, związków i stowarzyszeń działających oraz zarejestrowanych na stałe poza granicami Kraju, z polskim biznesem, organizacjami, instytucjami, administracją rządową oraz samorządową. Nie chcielibyśmy dzisiaj i jutro rozmawiać wyłącznie o relacjach polskich i warunkach funkcjonowania Polaków za granicą. Będę gorąco zachęcał do rozmowy, w jaki sposób zacieśniać relacje gospodarcze – tak mówił podczas otwarcia Forum Roman Ciepiela prezydent Tarnowa. Wpierwszym dniu tego międzynarodowego spotkania gospodarz naszego powiatu Tadeusz Kwiatkowski wziął udział w panelu dyskusyjnym, w którym rozmawiano o miejscu „Polonii" w gospodarce Rzeczypospolitej, a także o tzw. młodej „Polonii" i jej roli w kształtowaniu współczesnego biznesu. Rozważano jak ułatwiać podbijanie zagranicznych rynków i jak pomóc polonijnym przedsiębiorcom w inwestowaniu zarówno w naszym regionie jak i kraju. Podczas gali „Orzeł Biznesu Polonii Świata", kończącej pierwszy dzień odbywającego się w Tarnowie II Forum Gospodarczego Polonii Świata, przedstawiciele przedsiębiorstw i organizacji polonijnych zostali nagrodzeni "Orłami Biznesu Polonii Świata". Nagrody te mają charakter honorowy, zostały przyznane bowiem po raz pierwszy. W każdej kategorii wręczone zostało wyróżnienie i nagroda główna, w postaci odlanych z brązu statuetek orłów. Nominowanych do nagrody zgłaszali uczestnicy Forum. Kandydatur było łącznie, we wszystkich kategoriach 14, kapituła wybrała spośród nich po dwie firmy, organizacje i osobowości. Zachęcamy do oglądnięcia relacji z II Forum Gospodarczego Polonii Świata: źródło:www.tarnow.pl sm/dm/mags