Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sto tysięcy dla szkoły

Sto tysięcy dla szkoły

Sto tysięcy dla szkoły

Wczoraj Szkoła Podstawowa ze Smęgorzowa, w gminie Dąbrowa Tarnowska, wzbogaciła się o sto tysięcy dolarów. Pieniądze przekazała Stefania Dulembowa.

Pani Stefania Dulembowa nie po raz pierwszy wspomogła społeczność Powiśla.

Jakiś czas temu, nawiązała ona współprace z Gręboszowem.Tamtejszej szkole przekazała 22 laptopy, używane wczesniej przez studentów w bibliotece uniwersyteckiej im. Stefanii i Aleksandra Jana Dulembów na Uniwersytecie Ontario w OSHAWIE. Szkole w Smęgorzowie pani Dulembowa postanowiła przekazać sto tysięcy dolarów. Swoje „trzy grosze" miał w tym „Czas – Związkowiec" pismo ukazujące się w Kanadzie. Redaktor naczelny tej gazety pojawia się w naszych stronach między innymi z okazji Światowego Forum Mediów Polonijnych. Dzięki działalności Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią i organizowanemu przez stowarzyszenie Światowemu Forum Mediów Polonijnych jak również współpracy starosty powiatu dąbrowskiego p. Krzysztofa Kaczmarskiego. „Czas – Związkowiec" pomaga szkole – tłumaczy Stanisław Lis. Dodajmy, że już wcześniej redaktor neczelny tego pisma przekazał szkole 10 tys. dolarów. To pieniądze zebrane w gronie czytelników „Czasu – Związkowca".

Podczas wczorajszej uroczystości na budynku szkoły odsłonięto tablicę poświęconą państwu Dulembom. Gościem honorowym była Stefania Dulembowa, której towarzyszył redaktor naczelny tygodnika „Czas – Związkowiec", Stanisław Stolarczyk, Stanisław Lis, prezes Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią, a zarazem inicjator Światowego Forum Współpracy z Polonią oraz władze samorządowe miasta i powiatu.

Źródło: Dziennik Polski

Wczoraj Szkoła Podstawowa ze Smęgorzowa, w gminie Dąbrowa Tarnowska, wzbogaciła się o sto tysięcy dolarów. Pieniądze przekazała Stefania Dulembowa. Pani Stefania Dulembowa nie po raz pierwszy wspomogła społeczność Powiśla. Jakiś czas temu, nawiązała ona współprace z Gręboszowem.Tamtejszej szkole przekazała 22 laptopy, używane wczesniej przez studentów w bibliotece uniwersyteckiej im. Stefanii i Aleksandra Jana Dulembów na Uniwersytecie Ontario w OSHAWIE. Szkole w Smęgorzowie pani Dulembowa postanowiła przekazać sto tysięcy dolarów. Swoje „trzy grosze" miał w tym „Czas – Związkowiec" pismo ukazujące się w Kanadzie. Redaktor naczelny tej gazety pojawia się w naszych stronach między innymi z okazji Światowego Forum Mediów Polonijnych. Dzięki działalności Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią i organizowanemu przez stowarzyszenie Światowemu Forum Mediów Polonijnych jak również współpracy starosty powiatu dąbrowskiego p. Krzysztofa Kaczmarskiego. „Czas – Związkowiec" pomaga szkole – tłumaczy Stanisław Lis. Dodajmy, że już wcześniej redaktor neczelny tego pisma przekazał szkole 10 tys. dolarów. To pieniądze zebrane w gronie czytelników „Czasu – Związkowca". Podczas wczorajszej uroczystości na budynku szkoły odsłonięto tablicę poświęconą państwu Dulembom. Gościem honorowym była Stefania Dulembowa, której towarzyszył redaktor naczelny tygodnika „Czas – Związkowiec", Stanisław Stolarczyk, Stanisław Lis, prezes Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią, a zarazem inicjator Światowego Forum Współpracy z Polonią oraz władze samorządowe miasta i powiatu. Źródło: Dziennik Polski