Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY

STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY

STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY

8 października 2019 roku na terenie parkingu Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się akcja „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY”. W tym roku do akcji oprócz wspomnianej dąbrowskiej policji włączyły się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic w Dąbrowie Tarnowskiej.

Odbiorcami akcji byli Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej - Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół – Świat pracy" Oddział Dąbrowa Tarnowska, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy na ręce Dyrektor Ireny Kawa przekazali odblaskowe kamizelki dla Podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, Wolontariusze z Klubu Wolontariusza działającego przez Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej oraz gościnnie Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce wraz z Opiekunami.

Głównym celem akcji było łamanie stereotypów dotyczących uczestnictwa osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym jak również uwrażliwienie użytkowników dróg na obecność osób niepełnosprawnych będących osobami pieszymi oraz kierowcami pojazdów. Tegoroczna akcja była odmienna względem lat poprzednich, mianowicie nie kładła nacisku na poruszających się pojazdami lecz ukierunkowana została na najmłodszych uczestników ruchu drogowego tj. dzieci i młodzież. Każdy uczestnik przedsięwzięcia mógł zobaczyć jak udzielana jest pomoc osobom biorącym udział w zdarzeniu drogowym, dzięki symulacji jaka została przeprowadzona na płycie parkingu tutejszej jednostki Policji. Natomiast w specjalnie przygotowanych namiotach wziąć udział w krótkim instruktażu z udzielania pierwszej pomocy. Instruktaż dotyczył resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłego, dziecka i niemowlęcia oraz zapoznania z zasadami działania automatycznego defibrylatora. Mundurowi zaprezentowali wyposażenie, z którego na co dzień korzystają w służbie a także rozdawali  ulotki informacyjne oraz  kolorowanki. Uczestnicy akcji mogli również uzyskać od policjantów informacje na temat przepisów dotyczących m.in. bezpieczeństwa i zmian w przepisach ruchu drogowego. Ponadto, każda z osób mogła zobaczyć jak wyglądają jej linie papilarne wykonując odciski swoich palców na papierze. Przygotowano niespodziankę dla każdego mianowicie, gaszenie symulowanego pożaru gaśnicą.

Patronat honorowy nad akcją objęli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy/gd

8 października 2019 roku na terenie parkingu Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się akcja „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY”. W tym roku do akcji oprócz wspomnianej dąbrowskiej policji włączyły się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Biuro Doradczo-Usługowe BHP Andrzej Dziedzic w Dąbrowie Tarnowskiej. Odbiorcami akcji byli Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej - Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół – Świat pracy" Oddział Dąbrowa Tarnowska, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy na ręce Dyrektor Ireny Kawa przekazali odblaskowe kamizelki dla Podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, Wolontariusze z Klubu Wolontariusza działającego przez Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej oraz gościnnie Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce wraz z Opiekunami. Głównym celem akcji było łamanie stereotypów dotyczących uczestnictwa osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym jak również uwrażliwienie użytkowników dróg na obecność osób niepełnosprawnych będących osobami pieszymi oraz kierowcami pojazdów. Tegoroczna akcja była odmienna względem lat poprzednich, mianowicie nie kładła nacisku na poruszających się pojazdami lecz ukierunkowana została na najmłodszych uczestników ruchu drogowego tj. dzieci i młodzież. Każdy uczestnik przedsięwzięcia mógł zobaczyć jak udzielana jest pomoc osobom biorącym udział w zdarzeniu drogowym, dzięki symulacji jaka została przeprowadzona na płycie parkingu tutejszej jednostki Policji. Natomiast w specjalnie przygotowanych namiotach wziąć udział w krótkim instruktażu z udzielania pierwszej pomocy. Instruktaż dotyczył resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłego, dziecka i niemowlęcia oraz zapoznania z zasadami działania automatycznego defibrylatora. Mundurowi zaprezentowali wyposażenie, z którego na co dzień korzystają w służbie a także rozdawali  ulotki informacyjne oraz  kolorowanki. Uczestnicy akcji mogli również uzyskać od policjantów informacje na temat przepisów dotyczących m.in. bezpieczeństwa i zmian w przepisach ruchu drogowego. Ponadto, każda z osób mogła zobaczyć jak wyglądają jej linie papilarne wykonując odciski swoich palców na papierze. Przygotowano niespodziankę dla każdego mianowicie, gaszenie symulowanego pożaru gaśnicą. Patronat honorowy nad akcją objęli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy/gd