Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego z wyróżnieniem Nagrody „Pamięć i Tożsamość”

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego z wyróżnieniem Nagrody „Pamięć i Tożsamość”

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego z wyróżnieniem Nagrody „Pamięć i Tożsamość”

Dzisiaj w Operze Krakowskiej odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Województwa Małopolskiego „Pamięć i Tożsamość” w 2022 roku. Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zostało uhonorowane wyróżnieniem w ramach tej wyjątkowej Nagrody, która nie tylko upamiętnia postać Św. Jana Pawła II – Patrona Małopolski, ale przede wszystkim jest wyrazem mecenatu Województwa wobec szczególnie zasłużonych dla budowania tożsamości narodowej Polaków.

Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii "Organizacja pozarządowa" za działalność Stowarzyszenia na rzecz propagowania historii Polski i krzewienia postaw patriotycznych oraz realizowane inicjatywy społeczno – kulturalne związane z podtrzymywaniem dziedzictwa kulturowego.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego - Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, którzy odebrali to wyróżnienie z rąk Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha i Radnych Województwa Małopolskiego.

Organizatorem tego wydarzenia było Województwo Małopolskie, a prowadziła je Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Monika Gubała wraz z Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciechem Skruchem.

Nagroda przyznana została osobom i organizacjom społecznym z województwa małopolskiego za osiągnięcia o istotnym znaczeniu w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury w następujących kategoriach:
1. Organizacja pozarządowa – która w ramach swojej działalności realizuje zadania związane z propagowaniem historii Polski, postaw patriotycznych oraz podtrzymywaniem dziedzictwa kulturowego.
2. Osoba – która poprzez swoją działalność i zaangażowanie w projekty, bądź wydarzenia poruszające tematykę historyczną przyczyniła się do propagowania historii Polski i postaw patriotycznych, pasjonaci i patrioci, którzy z własnej inicjatywy i często własnym nakładem środków finansowych realizują ważne z punktu widzenia społeczności lokalnych działania o charakterze historyczno-patriotycznym.

Celem nagrody jest budowanie i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej Polaków, kształtowanie postaw patriotycznych i prospołecznych, aktywizacja Małopolan na rzecz utrwalania pamięci o dziejach „Małej Ojczyzny” w procesie kształtowania tożsamości narodowej i wzmacniania więzi społecznych oraz zwiększenie ilości realizowanych w Małopolsce wydarzeń poświęconych upamiętnieniom ważnych rocznic, pamięci bohaterów narodowych, szlaków historycznych, ze szczególnym uwzględnieniem niestandardowych metod oddziaływania trafiających do młodych odbiorców.

 

Dzisiaj w Operze Krakowskiej odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Województwa Małopolskiego „Pamięć i Tożsamość” w 2022 roku. Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zostało uhonorowane wyróżnieniem w ramach tej wyjątkowej Nagrody, która nie tylko upamiętnia postać Św. Jana Pawła II – Patrona Małopolski, ale przede wszystkim jest wyrazem mecenatu Województwa wobec szczególnie zasłużonych dla budowania tożsamości narodowej Polaków. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii "Organizacja pozarządowa" za działalność Stowarzyszenia na rzecz propagowania historii Polski i krzewienia postaw patriotycznych oraz realizowane inicjatywy społeczno – kulturalne związane z podtrzymywaniem dziedzictwa kulturowego. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego - Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, którzy odebrali to wyróżnienie z rąk Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha i Radnych Województwa Małopolskiego. Organizatorem tego wydarzenia było Województwo Małopolskie, a prowadziła je Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Monika Gubała wraz z Wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciechem Skruchem. Nagroda przyznana została osobom i organizacjom społecznym z województwa małopolskiego za osiągnięcia o istotnym znaczeniu w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury w następujących kategoriach:1. Organizacja pozarządowa – która w ramach swojej działalności realizuje zadania związane z propagowaniem historii Polski, postaw patriotycznych oraz podtrzymywaniem dziedzictwa kulturowego.2. Osoba – która poprzez swoją działalność i zaangażowanie w projekty, bądź wydarzenia poruszające tematykę historyczną przyczyniła się do propagowania historii Polski i postaw patriotycznych, pasjonaci i patrioci, którzy z własnej inicjatywy i często własnym nakładem środków finansowych realizują ważne z punktu widzenia społeczności lokalnych działania o charakterze historyczno-patriotycznym. Celem nagrody jest budowanie i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej Polaków, kształtowanie postaw patriotycznych i prospołecznych, aktywizacja Małopolan na rzecz utrwalania pamięci o dziejach „Małej Ojczyzny” w procesie kształtowania tożsamości narodowej i wzmacniania więzi społecznych oraz zwiększenie ilości realizowanych w Małopolsce wydarzeń poświęconych upamiętnieniom ważnych rocznic, pamięci bohaterów narodowych, szlaków historycznych, ze szczególnym uwzględnieniem niestandardowych metod oddziaływania trafiających do młodych odbiorców.