Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Strajk nauczycieli w Powiecie Dąbrowskim

Strajk nauczycieli w Powiecie Dąbrowskim

Wczoraj w całej Polsce miał miejsce jednodniowy ostrzegawczy strajk nauczycieli. W Powiecie Dąbrowskim część szkół również podjęła akcję strajkową. W gminie Szczucin strajkowało 10 szkół, w gminie Radgoszcz 3 szkoły, w gminie Mędrzechów również 3 szkoły a spośród szkół ponadgimnazjalnych strajkowała jedna szkoła – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nauczyciele domagają się zwiększenia nakładów na oświatę, podniesienia wynagrodzeń nauczycieli do 2010 roku o 50 proc., utrzymania dotychczasowych uprawnień emerytalnych dla nauczycieli, zgodnie z którymi mogą oni przejść na emeryturę po 30 latach pracy niezależnie od wieku oraz protestowali przeciw likwidacji Karty Nauczyciela.

Wczoraj w całej Polsce miał miejsce jednodniowy ostrzegawczy strajk nauczycieli. W Powiecie Dąbrowskim część szkół również podjęła akcję strajkową. W gminie Szczucin strajkowało 10 szkół, w gminie Radgoszcz 3 szkoły, w gminie Mędrzechów również 3 szkoły a spośród szkół ponadgimnazjalnych strajkowała jedna szkoła – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Nauczyciele domagają się zwiększenia nakładów na oświatę, podniesienia wynagrodzeń nauczycieli do 2010 roku o 50 proc., utrzymania dotychczasowych uprawnień emerytalnych dla nauczycieli, zgodnie z którymi mogą oni przejść na emeryturę po 30 latach pracy niezależnie od wieku oraz protestowali przeciw likwidacji Karty Nauczyciela.