Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Studenci dąbrowskiego UTW w Krakowie

Studenci dąbrowskiego UTW w Krakowie

Studenci dąbrowskiego UTW w Krakowie

  W dniu 11 grudnia br. 50 członków Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury uczestniczyło w wyjeździe do Krakowa.

  Podczas wycieczki zwiedzono wystawę „Zawsze Młoda! Polska sztuka około 1900”, która znajduje się w odnowionych wnętrzach Kamienicy Szołayskich – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Obejmuje ona 300 dzieł sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku m.in. O. Boznańskiej, J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego S. Wyspiańskiego.

  W Kamienicy Szołayskich zwiedzono również wystawę  „Szuflada Szymborskiej”, gdzie  otwierając szuflady  można poznać prywatne życie noblistki. W jednej z szuflad jest dyplom nagrody Nobla i pozłacany medal noblowski.

  Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Teatru im. Juliusza Słowackiego. Wraz z przewodnikiem zwiedzono kulisy teatru poznając jednocześnie jego historię.

  Na zakończenie członkowie UTW zobaczyli spektakl teatralny- czarna komedia pt. „Arszenik i stare koronki”. W rolach głównych wystąpiły dwie wielkie damy polskiej sceny: Anna Polony i Urszula Popiel.

  Wyjazd był współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach  Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych 2014 – 2020. Projekt pt.”Nigdy nie jest za późno – dąbrowscy seniorzy działają.”

  W dniu 11 grudnia br. 50 członków Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury uczestniczyło w wyjeździe do Krakowa.   Podczas wycieczki zwiedzono wystawę „Zawsze Młoda! Polska sztuka około 1900”, która znajduje się w odnowionych wnętrzach Kamienicy Szołayskich – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Obejmuje ona 300 dzieł sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku m.in. O. Boznańskiej, J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego S. Wyspiańskiego.   W Kamienicy Szołayskich zwiedzono również wystawę  „Szuflada Szymborskiej”, gdzie  otwierając szuflady  można poznać prywatne życie noblistki. W jednej z szuflad jest dyplom nagrody Nobla i pozłacany medal noblowski.   Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Teatru im. Juliusza Słowackiego. Wraz z przewodnikiem zwiedzono kulisy teatru poznając jednocześnie jego historię.   Na zakończenie członkowie UTW zobaczyli spektakl teatralny- czarna komedia pt. „Arszenik i stare koronki”. W rolach głównych wystąpiły dwie wielkie damy polskiej sceny: Anna Polony i Urszula Popiel.   Wyjazd był współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach  Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych 2014 – 2020. Projekt pt.”Nigdy nie jest za późno – dąbrowscy seniorzy działają.”