1. "Stypendia dla najzdolniejszych" w powiecie dąbrowskim

"Stypendia dla najzdolniejszych" w powiecie dąbrowskim

W dniu dzisiejszym w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego. Stypendia zostały przyznane 85 uczniom z projektu "Stypendia dla najzdolniejszych" realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa. Umowy o przyznaniu stypendium oraz listy gratulacyjne uczniom wręczyli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa oraz Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski pogratulował stypendystom i życzył, wszelkiej pomyślności i kolejnych sukcesów w nauce. Pierwsze miejsce na liście rankingowej zajęła uczennica ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – Małgorzata Świątek, której średnia ocen w roku szkolnym 2007/2008 wynosiła 5,28. O zakwalifikowaniu się do uzyskania stypendium decydowała średnia ocen ze świadectwa uzyskana przez ucznia w roku szkolnym 2007/2008. O stypendium mogli się ubiegać uczniowie z terenów wiejskich i z miast do 5 tys. mieszkańców oraz pochodzący z rodzin, w których średni dochód na osobę nie przekraczał kwoty uprawniającej do uzyskania świadczeń rodzinnych.