Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sukces Chórzystów ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie

Sukces Chórzystów ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie

Sukces Chórzystów ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie

8 czerwca 2021 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się Wojewódzki Konkurs Chórów Regionu Małopolskiego w którym po raz kolejny udział wzięli chórzyści ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie.

W trudnym okresie pandemii, która jak dotąd uniemożliwiała występów scenicznych, chórzyści w końcu mogli powrócić na scenę i osiągnąć sukces. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzeni zostali:

  • Chór Unisono – „Złote Pasmo”
  • Chór Clave de sol – „Złote Pasmo”
  • Wyróżnienie Specjalne za najlepsze wykonanie utworu z elementami ruchu
  • Nagroda dla Pani Ilony Mach za wyróżniającego się dyrygenta

Cieszy fakt, iż artyści ze Szczucina wielokrotnie byli nagradzani w konkursie, co świadczy o wysokim poziomie prezentowanym przez chórzystów, których prowadzi dyrygent Ilona Mach.

Chór Clave de sol ze Szczucina powstał w 2016 roku i od tamtego czasu osiąga liczne sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.

 

Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w działalności muzycznej

 

fot. archiwum własne Chóru Clave de sol

8 czerwca 2021 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się Wojewódzki Konkurs Chórów Regionu Małopolskiego w którym po raz kolejny udział wzięli chórzyści ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie. W trudnym okresie pandemii, która jak dotąd uniemożliwiała występów scenicznych, chórzyści w końcu mogli powrócić na scenę i osiągnąć sukces. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzeni zostali: Chór Unisono – „Złote Pasmo” Chór Clave de sol – „Złote Pasmo” Wyróżnienie Specjalne za najlepsze wykonanie utworu z elementami ruchu Nagroda dla Pani Ilony Mach za wyróżniającego się dyrygenta Cieszy fakt, iż artyści ze Szczucina wielokrotnie byli nagradzani w konkursie, co świadczy o wysokim poziomie prezentowanym przez chórzystów, których prowadzi dyrygent Ilona Mach. Chór Clave de sol ze Szczucina powstał w 2016 roku i od tamtego czasu osiąga liczne sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.   Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w działalności muzycznej   fot. archiwum własne Chóru Clave de sol