1. Sukces mechaników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie

Sukces mechaników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie

Uczniowie Technikum z ZSP w Szczucinie uczestniczyli w II edycji konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję” w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce reprezentując nasz powiat. Technicy brali udział w dwóch branżach z 7 możliwych : mechaniczno – mechatronicznej; Andrzej Kogut , Jakub Łucek z klasy IV TM i informatyczno – elektronicznej; Anita Wrzodak z klasy IIITMT, Piotr Chwast z klasy IVTMT. „Co prawda zawodu jeszcze nie macie, ale fantazji wam nie brakuje” – powiedział 5 listopada 2012r do uczestników konkursu Marek Filipczyk, Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Krakowie i z tym przesłaniem drużyny przystąpiły do rywalizacji. Zadanie w branży mechanicznej polegało na wykonaniu rzeźby z metalu techniką spawania wg własnego projektu. Zmagania trwały cztery godziny brało w niej udział 14 drużyn z małopolskich szkół zawodowych. Drużyna Mechaników ZSP Szczucin zajęła w tej konkurencji II miejsce uzyskując 207 punków, ustępując tylko trzema punktami drużynie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie. Uczniowie wykonali metodą metaloplastyczną bukiet róż we flakonie , który się bardzo wszystkim spodobał, a szczególnie paniom. Zadaniem w branży informatyczno – elektronicznej była obróbka graficzna surowych materiałów audiowizualnych oraz stworzenie z nich krótkiego 3 minutowego filmu, reklamującego nasz region. Dzięki kursom realizowanym przez powiat dąbrowski w ramach projektu Modernizacji Kształcenia Zawodowego w Małopolsce, uczniowie uzyskali dodatkowe kwalifikacje zawodowe i umiejętności co przyczyniło się do sukcesu drużyny techników mechaników. Prace wszystkich uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na Gali podczas wręczenia nagród dla laureatów konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję” w Krakowie . Opiekunami merytorycznymi drużyn byli mgr M. Sztyler i mgr inż. R. Juzwa. Gospodarzem i współorganizatorem konkursu dla branży mechaniczno-mechatronicznej było Centrum Kształcenia Praktycznego w Krakowie, a branży informatyczno – elektronicznej Zespół Szkół Łączności w Krakowie. Gratulujemy naszym uczniom pomysłowości, umiejętności praktycznych, wiedzy i fantazji.