Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sukces uczennic z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Sukces uczennic z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Sukces uczennic z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Marzena Badocha i Magdalena Curyło uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Dąbrowie Tarnowskiej zakwalifikowały się do zawodów okręgowych XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Młode znawczynie literatury pisały prace na temat obrazu kobiet w twórczości Cypriana Kamila Norwida. W swoich pracach uczennice wykazały się niezwykłą wnikliwością i umiejętnością analizy i interpretacji tekstów literackich. Ich opiekunem jest Janusz Lech.

Konkurs prowadzony jest bez przerwy od 1970 r. Został utworzony przy Instytucie Badań Literackich PAN.

ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/MS

Marzena Badocha i Magdalena Curyło uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Dąbrowie Tarnowskiej zakwalifikowały się do zawodów okręgowych XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Młode znawczynie literatury pisały prace na temat obrazu kobiet w twórczości Cypriana Kamila Norwida. W swoich pracach uczennice wykazały się niezwykłą wnikliwością i umiejętnością analizy i interpretacji tekstów literackich. Ich opiekunem jest Janusz Lech. Konkurs prowadzony jest bez przerwy od 1970 r. Został utworzony przy Instytucie Badań Literackich PAN. ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej/MS