1. Sukces uczniów ZSP nr 2 w konkursie religijnym

Sukces uczniów ZSP nr 2 w konkursie religijnym

Tradycyjnie uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, przystępują co roku do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.W tegorocznym etapie szkolnym XV edycji Konkursu organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" wzięło udział wielu przedstawicieli z różnych klas licealnych. Zakres tematyczny obejmował Pisma św. Pawła. Najlepszymi znawcami tego tematu okazali się uczniowie kl. II LO (P) Bartłomiej Wilkosz i Angelina Chmura, podopieczni ks. Mariusza Ogorzelca. Oni także reprezentowali szkołę w konkursie na szczeblu diecezjalnym 11 kwietnia br., gdzie odnieśli duży sukces. Na 150 uczestników – Bartłomiej Wilkosz zajął 11 miejsce, natomiast Angelina Chmura 12. Opiekunem uczniów, który zajmował się również stroną organizacyjną konkursu jest ks. Krzysztof Jaskułka.