Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sukces zawodniczki "Dąbrovii" na Mistrzostwach Polski w Łucznictwie

Sukces zawodniczki "Dąbrovii" na Mistrzostwach Polski w Łucznictwie

Sukces zawodniczki

W miniony weekend w Żywcu odbyły się kolejne zawody Mistrzostw Polski w Łucznictwie w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. Blisko 100 juniorów i 140 młodzieżowców walczyło o medale. „Dąbrovię" reprezentowała aktualna Halowa Mistrzyni Polski Juniorów Anna Forgiel. Rywalizacja nie była łatwa, osiąganie dobrych wyników utrudniały wysokie temperatury.

Od południa do późnego popołudnia łucznicy strzelali bez przerwy w pełnym słońcu. Kilku zawodników wycofało się w trakcie strzelań, z powodu podejrzenia udaru cieplnego. Sportowcy wystawieni na próbę wytrzymałości i zdrowia walczyli tak naprawdę już o ukończenie zawodów.

Nasza reprezentantka mimo trudnych warunków pogodowych pokazała wysoki poziom strzelania. Początek zawodów nie był dla Ani łatwy ale pokonała trudności, a my mogliśmy podziwiać formę jaką prezentowała zimą.

Na ostatniej odległości, tj. 30m Anna Forgiel nie dość, że nie poddawała się, to jeszcze ostatkiem sił osiągnęła bardzo dobre wyniki. Dało jej to miejsce na podium. Wystrzelała Brązowy medal na 30 m. Do 2 miejsca brakowało niewiele, przegrała tylko ilością trafionych „X-ów" (dodatkowe pole w 10-ce, które w takich wypadkach rozstrzyga na zasadzie precyzyjności o wygranej przy takich samych rezultatach).

To kolejny medal Mistrzostw Polski w kolekcji tej zawodniczki.

Zawodnicy, którzy zaliczyli już starty w Mistrzostwach Polski, rywalizować będą w zawodach ogólnokrajowych, aby osiągnąć limity do Kadry Narodowej na przyszły rok. Najbliższy start już w najbliższy weekend w Kielcach, gdzie odbędą się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS (Ludowe Zespoły Sportowe).

Źródło: MLKS "DĄBROVIA"

W miniony weekend w Żywcu odbyły się kolejne zawody Mistrzostw Polski w Łucznictwie w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. Blisko 100 juniorów i 140 młodzieżowców walczyło o medale. „Dąbrovię" reprezentowała aktualna Halowa Mistrzyni Polski Juniorów Anna Forgiel. Rywalizacja nie była łatwa, osiąganie dobrych wyników utrudniały wysokie temperatury. Od południa do późnego popołudnia łucznicy strzelali bez przerwy w pełnym słońcu. Kilku zawodników wycofało się w trakcie strzelań, z powodu podejrzenia udaru cieplnego. Sportowcy wystawieni na próbę wytrzymałości i zdrowia walczyli tak naprawdę już o ukończenie zawodów. Nasza reprezentantka mimo trudnych warunków pogodowych pokazała wysoki poziom strzelania. Początek zawodów nie był dla Ani łatwy ale pokonała trudności, a my mogliśmy podziwiać formę jaką prezentowała zimą. Na ostatniej odległości, tj. 30m Anna Forgiel nie dość, że nie poddawała się, to jeszcze ostatkiem sił osiągnęła bardzo dobre wyniki. Dało jej to miejsce na podium. Wystrzelała Brązowy medal na 30 m. Do 2 miejsca brakowało niewiele, przegrała tylko ilością trafionych „X-ów" (dodatkowe pole w 10-ce, które w takich wypadkach rozstrzyga na zasadzie precyzyjności o wygranej przy takich samych rezultatach). To kolejny medal Mistrzostw Polski w kolekcji tej zawodniczki. Zawodnicy, którzy zaliczyli już starty w Mistrzostwach Polski, rywalizować będą w zawodach ogólnokrajowych, aby osiągnąć limity do Kadry Narodowej na przyszły rok. Najbliższy start już w najbliższy weekend w Kielcach, gdzie odbędą się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS (Ludowe Zespoły Sportowe). Źródło: MLKS "DĄBROVIA"