Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sukcesy chórów Clave de sol i Unisono z Szczucina

Sukcesy chórów Clave de sol i Unisono z Szczucina

Sukcesy chórów Clave de sol i Unisono z Szczucina

Czerwiec dla chórów Clave de sol i Unisono ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie działających pod kierownictwem Ilony Mach obfituje w kolejne sukcesy.

Młodzi artyści z Clave de sol zdobyli srebrny dyplom w kategorii chórów dziecięcych w 11. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym - CRACOVIA CANTANS, który odbył się w miniony weekend w Krakowie. W tegorocznej edycji wzięło udział 12 chórów z Polski, Bułgarii, Czech, Niemiec, Słowacji i Szwecji. Przesłuchaniom festiwalowym towarzyszyły koncerty, w których brał również udział chór z Szczucina.

Występy uczestników festiwalu oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Romualda Twardowskiego, znanego kompozytora muzyki chóralnej.  W skład jury wchodzili także: chórmistrzyni Jennifer Tham z Singapuru, chórmistrz Javier Busto z Hiszpanii, kompozytor i organista Richards Dubra z Łotwy oraz włoski chórmistrz Andrea Angelini.

14 czerwca 2022 r. szczucińskie chóry, wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Chórów Projektu Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska, który odbył się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Znakomite Jury w składzie: prof. dr hab. Jan Jazownik, dr hab. Monika Bachowska oraz mgr Danuta Jeziorowska przyznało:

  • Nagrodę Specjalną dla chóru Clave de sol za najlepsze wykonanie utworu z elementami ruchu
  • 1. miejsce i Złote Pasmo dla chóru Clave de sol
  • 1. miejsce i Złote Pasmo dla chóru Unisono (klasy 1-3 )

W oczekiwaniu na werdykt chórzyści brali udział w warsztatach rytmicznych, a na zakończenie wszystkie chóry Akademii, biorące udział w konkursie, wykonały utwór „BANAHA” pod kierunkiem Ilony Mach.

Serdecznie gratulujemy chórzystom sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć!

Czerwiec dla chórów Clave de sol i Unisono ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie działających pod kierownictwem Ilony Mach obfituje w kolejne sukcesy. Młodzi artyści z Clave de sol zdobyli srebrny dyplom w kategorii chórów dziecięcych w 11. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym - CRACOVIA CANTANS, który odbył się w miniony weekend w Krakowie. W tegorocznej edycji wzięło udział 12 chórów z Polski, Bułgarii, Czech, Niemiec, Słowacji i Szwecji. Przesłuchaniom festiwalowym towarzyszyły koncerty, w których brał również udział chór z Szczucina. Występy uczestników festiwalu oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Romualda Twardowskiego, znanego kompozytora muzyki chóralnej.  W skład jury wchodzili także: chórmistrzyni Jennifer Tham z Singapuru, chórmistrz Javier Busto z Hiszpanii, kompozytor i organista Richards Dubra z Łotwy oraz włoski chórmistrz Andrea Angelini. 14 czerwca 2022 r. szczucińskie chóry, wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Chórów Projektu Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska, który odbył się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Znakomite Jury w składzie: prof. dr hab. Jan Jazownik, dr hab. Monika Bachowska oraz mgr Danuta Jeziorowska przyznało: Nagrodę Specjalną dla chóru Clave de sol za najlepsze wykonanie utworu z elementami ruchu 1. miejsce i Złote Pasmo dla chóru Clave de sol 1. miejsce i Złote Pasmo dla chóru Unisono (klasy 1-3 ) W oczekiwaniu na werdykt chórzyści brali udział w warsztatach rytmicznych, a na zakończenie wszystkie chóry Akademii, biorące udział w konkursie, wykonały utwór „BANAHA” pod kierunkiem Ilony Mach. Serdecznie gratulujemy chórzystom sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć!