Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sukcesy polonistyczne uczniów z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Sukcesy polonistyczne uczniów z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Sukcesy polonistyczne uczniów z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki: Anna Augustyńska, Ewelina Burzec, Katarzyna Margosiak uzyskały tytuł finalistek ogólnopolskiego konkursu polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień"!!! Dziewczęta zakwalifikowały się do etapu centralnego, który odbędzie się 25 kwietnia w Warszawie. Na etapie wojewódzkim uczennice wykazały się doskonałą znajomością zasad ortograficznych i reguł gramatycznych, wskazały wszystkie błędy językowe, stylistyczne i frazeologiczne, które pojawiły się podanym tekście.

Sylwia Moździerz zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii „Poezja śpiewana", który odbędzie się w Krakowie!!! W etapie rejonowym zajęła III miejsce.
Opiekunem uczennic jest Maria Ząbek.

Źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki: Anna Augustyńska, Ewelina Burzec, Katarzyna Margosiak uzyskały tytuł finalistek ogólnopolskiego konkursu polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień"!!! Dziewczęta zakwalifikowały się do etapu centralnego, który odbędzie się 25 kwietnia w Warszawie. Na etapie wojewódzkim uczennice wykazały się doskonałą znajomością zasad ortograficznych i reguł gramatycznych, wskazały wszystkie błędy językowe, stylistyczne i frazeologiczne, które pojawiły się podanym tekście. Sylwia Moździerz zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii „Poezja śpiewana", który odbędzie się w Krakowie!!! W etapie rejonowym zajęła III miejsce.Opiekunem uczennic jest Maria Ząbek. Źródło: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej