Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolędnicy Misyjni z hasłem „Suma yatiyawi sana munapxta” w naszym urzędzie

Kolędnicy Misyjni z hasłem „Suma yatiyawi sana munapxta” w naszym urzędzie

Kolędnicy Misyjni z hasłem „Suma yatiyawi sana munapxta” w naszym urzędzie

W dniu dzisiejszym Kolędnicy Misyjni z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili nasz urząd. W tym roku kolędowali dla swoich rówieśników w Rwandzie i Burundi.

Dąbrowskich Kolędników Misyjnych w naszym urzędzie przyjął Krzysztof Bryk wicestarosta oraz pracownicy urzędu. Dzieci śpiewały kolędy, a także przedstawiły scenkę kolędniczą, w której opowiedziały o radości z Bożego Narodzenia, misjach i marzeniach dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Czadu, Kamerunu, Madagaskaru, Peru, Rwandy i Burundi, kwestując przy tym na ich rzecz.

Hasło tegorocznej Kolędy Misyjnej to „Suma yatiyawi sana munapxta" (czyt.: suma jatijałi sań monapta). Słowa te to wezwanie: „Głośmy Dobrą Nowinę”, a pochodzą z języka aymara, który jest używany w Boliwii. Właśnie tam tarnowscy misjonarze pracują już od ponad 25 lat.

- Całym sercem dziękujemy za Waszą gościnę! Za modlitwę i za datek - pomocy kruszynę. Jak nam Bóg da, to za roczek znowu się spotkamy. Na pamiątkę tej kolędy bombkę zostawiamy - tak właśnie dziękowali mali kolędnicy za wsparcie misji, wręczając pamiątkową bombkę.

mags

W dniu dzisiejszym Kolędnicy Misyjni z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili nasz urząd. W tym roku kolędowali dla swoich rówieśników w Rwandzie i Burundi. Dąbrowskich Kolędników Misyjnych w naszym urzędzie przyjął Krzysztof Bryk wicestarosta oraz pracownicy urzędu. Dzieci śpiewały kolędy, a także przedstawiły scenkę kolędniczą, w której opowiedziały o radości z Bożego Narodzenia, misjach i marzeniach dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Czadu, Kamerunu, Madagaskaru, Peru, Rwandy i Burundi, kwestując przy tym na ich rzecz. Hasło tegorocznej Kolędy Misyjnej to „Suma yatiyawi sana munapxta" (czyt.: suma jatijałi sań monapta). Słowa te to wezwanie: „Głośmy Dobrą Nowinę”, a pochodzą z języka aymara, który jest używany w Boliwii. Właśnie tam tarnowscy misjonarze pracują już od ponad 25 lat. - Całym sercem dziękujemy za Waszą gościnę! Za modlitwę i za datek - pomocy kruszynę. Jak nam Bóg da, to za roczek znowu się spotkamy. Na pamiątkę tej kolędy bombkę zostawiamy - tak właśnie dziękowali mali kolędnicy za wsparcie misji, wręczając pamiątkową bombkę. mags