Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Synagoga sprzedana?

Synagoga sprzedana?

Synagoga sprzedana?

Jestem zainteresowany kupnem synagogi i internatu w Brniu - oświadczył podczas spotkania z władzami powiatu dąbrowskiego Cezar Correa, właściciel hiszpańskiej firmy Palacio De Los Comomigos. Grupa przedsiębiorców z tego kraju przez kilka dni gości na Powiślu. 
Cezar Correa zdecydował, że na razie kupi dwie nieruchomości. Teraz powiat musi zaproponować cenę.- W tej sytuacji zleciliśmy wycenę majątku. Mam nadzieję, że jeszcze w sierpniu rzeczoznawca przedstawi nam dokumenty. Trudno mówić jaka będzie to kwota. Myślę, że w przypadku obiektów w Brniu może być mowa o kilku milionach złotych. Ponieważ obiekt zostanie sprzedany na cele turystyczne, zarząd powiatu, zgodnie z ustawą, na prawo zastosować 50-procentowy rabat - mówi Janusz Dubajka ze Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Jeszcze trudniej oszacować wartość synagogi. Po pierwsze znajduje się ona w ścisłym centrum miasta, po drugie - to obiekt o walorach zabytkowych. Wicestarosta Kazimierz Tęczar jest dobrej myśli. Wierzy, że porozumienie w sprawie sprzedaży to tylko kwestia czasu. Zarząd powiatu dąbrowskiego traktuje to nie tylko w kategoriach dodatkowego \\\"zastrzyku\\\" finansowego. - To przecież kilkadziesiąt nowych miejsc pracy podczas remontów budynków, a później stałe zatrudnienie przy ich obsłudze. Nie mniej ważne jest to, że budynki na zagospodarowanie których do tej pory nie było pomysłu, znajdą gospodarza - przekonują powiatowi urzędnicy.(MIR) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Jestem zainteresowany kupnem synagogi i internatu w Brniu - oświadczył podczas spotkania z władzami powiatu dąbrowskiego Cezar Correa, właściciel hiszpańskiej firmy Palacio De Los Comomigos. Grupa przedsiębiorców z tego kraju przez kilka dni gości na Powiślu.  Cezar Correa zdecydował, że na razie kupi dwie nieruchomości. Teraz powiat musi zaproponować cenę.- W tej sytuacji zleciliśmy wycenę majątku. Mam nadzieję, że jeszcze w sierpniu rzeczoznawca przedstawi nam dokumenty. Trudno mówić jaka będzie to kwota. Myślę, że w przypadku obiektów w Brniu może być mowa o kilku milionach złotych. Ponieważ obiekt zostanie sprzedany na cele turystyczne, zarząd powiatu, zgodnie z ustawą, na prawo zastosować 50-procentowy rabat - mówi Janusz Dubajka ze Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Jeszcze trudniej oszacować wartość synagogi. Po pierwsze znajduje się ona w ścisłym centrum miasta, po drugie - to obiekt o walorach zabytkowych. Wicestarosta Kazimierz Tęczar jest dobrej myśli. Wierzy, że porozumienie w sprawie sprzedaży to tylko kwestia czasu. Zarząd powiatu dąbrowskiego traktuje to nie tylko w kategoriach dodatkowego \\\"zastrzyku\\\" finansowego. - To przecież kilkadziesiąt nowych miejsc pracy podczas remontów budynków, a później stałe zatrudnienie przy ich obsłudze. Nie mniej ważne jest to, że budynki na zagospodarowanie których do tej pory nie było pomysłu, znajdą gospodarza - przekonują powiatowi urzędnicy.(MIR)  Źródło: Gazeta Krakowska