Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. System Komputerowy w szpitalu - „Autorski program lekarza”

System Komputerowy w szpitalu - „Autorski program lekarza”

System Komputerowy w szpitalu - „Autorski program lekarza”

W szpitalu powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej wprowadzany jest system komputerowy, którego autorem jest jeden z pracujących tu lekarzy. Doktor Waldemar Weryński jest informatykiem-samoukiem, a tworzenie programów komputerowych traktuje jako swoje hobby.

W szpitalu powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej wprowadzany jest system komputerowy, którego autorem jest jeden z pracujących tu lekarzy. Doktor Waldemar Weryński jest informatykiem-samoukiem, a tworzenie programów komputerowych traktuje jako swoje hobby.
Tworzenie programu komputerowego, który stanowi bazę danych szpitala, trwa od około trzech lat. Waldemar Weryński zaczynał od małego programiku, który stopniowo rozrastał się o kolejne moduły.
Obecnie trwa wdrażanie programu, na poszczególnych oddziałach jest ono na różnych etapach. Program pozwala m.in. uzyskać łatwy dostęp do informacji dotyczących historii pobytu danego pacjenta w szpitalu, dokumentacji jego choroby, leków, jakie mu podawano. Ułatwia na przykład drukowanie kart informacyjnych pacjentów – mówi lekarz.
Waldemar Weryński, na co dzień pracujący w szpitalu lekarz o specjalnościach pulmonolog, internista i anestozjolog, traktuje przygotowanie systemu komputerowego jako pracę społeczną. Jak sam mówi, ludzie mają różne hobby, w jego przypadku jest to tworzenie programów komputerowych. Swoje zainteresowania połączył z potrzebami praktycznymi szpitala.
Jako lekarz dokładnie wiem, jak powinien wyglądać program obsługujący szpital. Stworzyłem taki system, by łatwiej było pracować, nie trzeba było przygotowywać dokumentacji odręcznie, a czynności admistracyjne zabierały jak najmniej czasu – mówi doktor Weryński.
Jak widać mamy w szpitalu ludzi bardzo zdolnych i zaangażowanych w jego działalność, którzy wykazują się inicjatywą w poprawianiu jakości funkcjonowania placówki, pozyskiwaniu sprzętu czy bieżących remotach – mówi dyrektor placówki Teresa Kopczyńska.
Trudna sytuacja finansowa powoduje, że chcąc mieć dobry szpital staramy radzić sobie własnymi siłami.
Jak podkreśla pani dyrektor koszt zakupu podobnego programu komercyjnego wraz z jego wdrożeniem to koszt od około 200 tys. do 1mln zł. Inicjatywa Waldemara Weryńskiego umożliwia wprowadzenie podobnego systemu przy minimalnych nakładach finansowych.
Z dąbrowskim lekarzem współpracował zawodowy programista zatrudniony na umowę-zlecenie, a wdrożeniem i organizacją sieci oraz przygotowaniem poszczególnych stanowisk zajmuje się szpitalny informatyk Andrzej Wszół.
Dzięki temu programowi o wiele łatwiej jest na przykład obliczać koszty funkcjonowania poszczególnych oddziałów. Bardzo ważne jest również to, że system jest prosty w obsłudze, przejrzysty, przystępny nawet dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w pracy z komputerem – podkreśla dyrektor Kopczyńska.

Źródło: Dziennik Polski

W szpitalu powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej wprowadzany jest system komputerowy, którego autorem jest jeden z pracujących tu lekarzy. Doktor Waldemar Weryński jest informatykiem-samoukiem, a tworzenie programów komputerowych traktuje jako swoje hobby. W szpitalu powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej wprowadzany jest system komputerowy, którego autorem jest jeden z pracujących tu lekarzy. Doktor Waldemar Weryński jest informatykiem-samoukiem, a tworzenie programów komputerowych traktuje jako swoje hobby.Tworzenie programu komputerowego, który stanowi bazę danych szpitala, trwa od około trzech lat. Waldemar Weryński zaczynał od małego programiku, który stopniowo rozrastał się o kolejne moduły.Obecnie trwa wdrażanie programu, na poszczególnych oddziałach jest ono na różnych etapach. Program pozwala m.in. uzyskać łatwy dostęp do informacji dotyczących historii pobytu danego pacjenta w szpitalu, dokumentacji jego choroby, leków, jakie mu podawano. Ułatwia na przykład drukowanie kart informacyjnych pacjentów – mówi lekarz.Waldemar Weryński, na co dzień pracujący w szpitalu lekarz o specjalnościach pulmonolog, internista i anestozjolog, traktuje przygotowanie systemu komputerowego jako pracę społeczną. Jak sam mówi, ludzie mają różne hobby, w jego przypadku jest to tworzenie programów komputerowych. Swoje zainteresowania połączył z potrzebami praktycznymi szpitala.Jako lekarz dokładnie wiem, jak powinien wyglądać program obsługujący szpital. Stworzyłem taki system, by łatwiej było pracować, nie trzeba było przygotowywać dokumentacji odręcznie, a czynności admistracyjne zabierały jak najmniej czasu – mówi doktor Weryński.Jak widać mamy w szpitalu ludzi bardzo zdolnych i zaangażowanych w jego działalność, którzy wykazują się inicjatywą w poprawianiu jakości funkcjonowania placówki, pozyskiwaniu sprzętu czy bieżących remotach – mówi dyrektor placówki Teresa Kopczyńska.Trudna sytuacja finansowa powoduje, że chcąc mieć dobry szpital staramy radzić sobie własnymi siłami.Jak podkreśla pani dyrektor koszt zakupu podobnego programu komercyjnego wraz z jego wdrożeniem to koszt od około 200 tys. do 1mln zł. Inicjatywa Waldemara Weryńskiego umożliwia wprowadzenie podobnego systemu przy minimalnych nakładach finansowych.Z dąbrowskim lekarzem współpracował zawodowy programista zatrudniony na umowę-zlecenie, a wdrożeniem i organizacją sieci oraz przygotowaniem poszczególnych stanowisk zajmuje się szpitalny informatyk Andrzej Wszół.Dzięki temu programowi o wiele łatwiej jest na przykład obliczać koszty funkcjonowania poszczególnych oddziałów. Bardzo ważne jest również to, że system jest prosty w obsłudze, przejrzysty, przystępny nawet dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w pracy z komputerem – podkreśla dyrektor Kopczyńska. Źródło: Dziennik Polski