1. Sytuacja hydrologiczna w powiecie dąbrowskim

Sytuacja hydrologiczna w powiecie dąbrowskim

Raport (doraźny godz. 6.00) hydrologiczny z Powiatu Dąbrowskiego

6. Brak prądu 2 stacje energetyczne / 169 odbiorców (miasto Dąbrowa T.).
7. Zalane przepompownie ścieków (gmina Radgoszcz).
9. Trwa akcja ratunkowo-pomocowa.

Raport (doraźny godz. 6.00) hydrologiczny z Powiatu Dąbrowskiego 1. Od godz. 21.00 dnia 21.05.2019r. obowiązuje stan alarmu powodziowego na terenie całego powiatu. 2. Na rzece Breń przekroczony stan alarmowy na całej długości (456 cm w miejscowości Wampierzów, na obu mostach w Dąbrowie Tarnowskiej. prześwity 20-30 cm - w krytycznym momencie na jednym z mostów, obok Dąbrowskiego Domu Kultury woda przelewała się wierzchem); bardzo wysokie stany na pozostałych rzekach i ciekach wodnych. 3. Wysokość opadów na stacjach pomiarowych (wielkości od godz. 12.00 dnia 21.05.2019 r. ): 155 mm - Smyków gmina Radgoszcz, 116 mm - Lipiny gmina Dąbrowa T., 113 mm - Laskówka Chorąska gmina Dąbrowa T., 110 mm - Oleśnica gmina Olesno, 107 mm - Gruszów Wielki gmina Dąbrowa T. 4. Ponad 100 interwencji Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. 5. Ewakuowano 33 osoby (24 Dąbrowa T., 7 - Swarzów i Dąbrówki Breńskie gm.Olesno, 2 - Radgoszcz). 6. Brak prądu 2 stacje energetyczne / 169 odbiorców (miasto Dąbrowa T.). 7. Zalane przepompownie ścieków (gmina Radgoszcz). 8. Najgorsza sytuacja hydrologiczna w gminie Dąbrowa Tarnowska, Radgoszcz, Olesno i Szczucin (informacje o licznych podtopieniach domostw i budynków użyteczności publicznej, podtopienia upraw rolnych, uszkodzenia dróg gminnych i powiatowych). 9. Trwa akcja ratunkowo-pomocowa.