Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szansa na rozwój powiatu - Powiśle z Leaderem+

Szansa na rozwój powiatu - Powiśle z Leaderem+

Szansa na rozwój powiatu - Powiśle z Leaderem+

Na Powiślu Dąbrowskim będzie realizowany unijny program Leader+. Koordynatorem projektu będzie samorząd Dąbrowy Tarnowskiej. Projekt pn. „Powiśle Dąbrowskie – Tradycja i Rozwój” został zgłoszony już w grudniu 2004 roku. Zyskał on pozytywną, bardzo wysoką ocenę wśród unijnych ekspertów. Kilka miesięcy temu, dokładnie w lipcu, zapadła decyzja o wdrożeniu go do życia w ramach programu Leader+. 
W ramach pierwszego etapu – „Aktywizacja społeczno – gospodarcza mieszkańców powiatu dąbrowskiego” – odbędzie się cykl szkoleń w każdej miejscowości i w każdej gminie Powiśla. 
Warsztaty, które skierowane są nie tylko do rolników oraz „drobnych” przedsiębiorców, ale też do młodzieży, przeprowadzą specjaliści z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej wspomagani przez ekspertów z Tarnowa. 
Projekt ma na celu uświadomienie lokalnym społecznościom istotę partnerstwa lokalnego oraz „uzbrojenie” liderów wiejskich i gminnych w niezbędną wiedzę na temat tworzenia i funkcjonowania tzw. Lokalnych Grup Działania. Istotnym elementem projektu, finansowanego z unijnych dotacji, będzie też analiza zasobów kulturowych, społecznych i gospodarczych każdego sołectwa, gminy i powiatu. W dalszej kolejności zostanie wyłoniony lokalny produkt, który może mieć szansę na rozwój. 
Kilka najlepszych projektów zostanie potem zgłoszonych do Zintegrowanej Strategii Rozwoju Powiśla Dąbrowskiego. Pewnym novum jest to, że jeśli jakaś osoba nie będzie mogła wziąć udziału w warsztatach, to może dostarczyć gotowy projekt – swój pomysł na rozwój Małej Ojczyzny. 
- Każdy projekt będzie analizowany pod kątem możliwości jego zastosowania w praktyce, w tym możliwości pozyskania funduszy na jego realizację. Przyjmujemy też deklaracje osób, chcących pracować w Lokalnej Grupie Działania (LGD) – podkreślają koordynatorzy projektu. 
W sumie na realizację programu Powiśle może uzyskać ponad 700 tysięcy złotych. (MIR) 

Źródło: Dziennik Polski

Na Powiślu Dąbrowskim będzie realizowany unijny program Leader+. Koordynatorem projektu będzie samorząd Dąbrowy Tarnowskiej. Projekt pn. „Powiśle Dąbrowskie – Tradycja i Rozwój” został zgłoszony już w grudniu 2004 roku. Zyskał on pozytywną, bardzo wysoką ocenę wśród unijnych ekspertów. Kilka miesięcy temu, dokładnie w lipcu, zapadła decyzja o wdrożeniu go do życia w ramach programu Leader+.  W ramach pierwszego etapu – „Aktywizacja społeczno – gospodarcza mieszkańców powiatu dąbrowskiego” – odbędzie się cykl szkoleń w każdej miejscowości i w każdej gminie Powiśla.  Warsztaty, które skierowane są nie tylko do rolników oraz „drobnych” przedsiębiorców, ale też do młodzieży, przeprowadzą specjaliści z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej wspomagani przez ekspertów z Tarnowa.  Projekt ma na celu uświadomienie lokalnym społecznościom istotę partnerstwa lokalnego oraz „uzbrojenie” liderów wiejskich i gminnych w niezbędną wiedzę na temat tworzenia i funkcjonowania tzw. Lokalnych Grup Działania. Istotnym elementem projektu, finansowanego z unijnych dotacji, będzie też analiza zasobów kulturowych, społecznych i gospodarczych każdego sołectwa, gminy i powiatu. W dalszej kolejności zostanie wyłoniony lokalny produkt, który może mieć szansę na rozwój.  Kilka najlepszych projektów zostanie potem zgłoszonych do Zintegrowanej Strategii Rozwoju Powiśla Dąbrowskiego. Pewnym novum jest to, że jeśli jakaś osoba nie będzie mogła wziąć udziału w warsztatach, to może dostarczyć gotowy projekt – swój pomysł na rozwój Małej Ojczyzny.  - Każdy projekt będzie analizowany pod kątem możliwości jego zastosowania w praktyce, w tym możliwości pozyskania funduszy na jego realizację. Przyjmujemy też deklaracje osób, chcących pracować w Lokalnej Grupie Działania (LGD) – podkreślają koordynatorzy projektu.  W sumie na realizację programu Powiśle może uzyskać ponad 700 tysięcy złotych. (MIR)  Źródło: Dziennik Polski