1. Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie na terenie powiatu dąbrowskiego

Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie na terenie powiatu dąbrowskiego

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

1. nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
  2. kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
  3. nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

files/aktualnosci/2015/11_listopad/02_Szczepienie_lisow_przeciw_wsciekliznie_na_terenie_powiatu_dabrowskiego/IMAG0002.JPG

files/aktualnosci/2015/11_listopad/02_Szczepienie_lisow_przeciw_wsciekliznie_na_terenie_powiatu_dabrowskiego/IMAG0003.JPG

W związku z utrzymującą się niekorzystną sytuacją epizootyczną w zakresie wścieklizny, Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, iż w dniach od 6 do 20 listopada 2015 r. na terenie części województwa małopolskiego, w tym na obszarze gminy Dąbrowa Tarnowska, zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie. Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. W okresie wykonywania szczepień zaleca się: nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu, kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji, nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Szczegółowych informacji dotyczących akcji szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej.