Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie na terenie powiatu dąbrowskiego

Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie na terenie powiatu dąbrowskiego

Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie na terenie powiatu dąbrowskiego

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Krakowie informuje, iż w dniach od 20 maja do 3 czerwca 2016 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolnożyjących przeciw wściekliźnie.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną , która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

  1. nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,,
  2. kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
  3. nie dotykać nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić sięd o najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Szczegółowych informacji dotyczących akcji szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej.

Do pobrania:

EJ/MS

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Krakowie informuje, iż w dniach od 20 maja do 3 czerwca 2016 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolnożyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną , która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie. W okresie wykonywania szczepień zaleca się: nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,, kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji, nie dotykać nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić sięd o najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Szczegółowych informacji dotyczących akcji szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej. Do pobrania: Komunikat Małopolskiego Lekarza Weterynarii w Krakowie oraz wskazówki dla mieszkańców z terenów na których zostaną wyłożone immunoprzynęty do zwalczania wścieklizny u lisów. EJ/MS