Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szczucin szuka pomocy w rządzie

Szczucin szuka pomocy w rządzie

Uznany za teren objęty klęską ekologiczną Szczucin apeluje o pomoc do premiera. Wójt Jan Sipior ma nadzieję, że Leszek Miller uzna miejscowość na Powiślu za priorytetową przy przyznawaniu dotacji na usuwanie pozostałości azbestowych po byłym zakładzie produkcji dachów Eternit. Z tego powodu w Szczucinie na pylicę płuc umiera coraz więcej osób.

Uznany za teren objęty klęską ekologiczną Szczucin apeluje o pomoc do premiera. Wójt Jan Sipior ma nadzieję, że Leszek Miller uzna miejscowość na Powiślu za priorytetową przy przyznawaniu dotacji na usuwanie pozostałości azbestowych po byłym zakładzie produkcji dachów Eternit. Z tego powodu w Szczucinie na pylicę płuc umiera coraz więcej osób. Także wyniki badań prowadzonych przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk w Krakowie wskazują jednoznacznie, że zalega tam jeszcze sporo trujących związków.
Ponadto gmina znalazła się na pierwszym miejscu w tworzonym właśnie internetowym systemie rejestracji skażeń w województwie. To argumenty, które przemawiają za udzieleniem ze strony państwa szybkiej pomocy – przekonuje wójt. Niebawem modernizowana będzie droga wykonana przed laty w azbestowej nawierzchni. 700 tysięcy złotych na ten cel zapisano w budżecie gminy, reszta pieniędzy pochodzi z funduszu SAPARD. Już rozpisano przetarg na wykonanie tej inwestycji. Remont obejmie dwa i pół kilometra drogi. Wójt zapewnia, że przebudowa zakończy się najpóźniej w pierwszej połowie roku.
Dotychczas na usuwanie azbestu w gminie Szczucin wydano 6 milionów złotych. Tylko 2 miliony to pieniądze zarządu województwa. Wystąpienie do premiera ma służyć zdobyciu kolejnych środków z budżetu wojewody na poprawę stanu środowiska.

Źródło: Radio MAKS

Uznany za teren objęty klęską ekologiczną Szczucin apeluje o pomoc do premiera. Wójt Jan Sipior ma nadzieję, że Leszek Miller uzna miejscowość na Powiślu za priorytetową przy przyznawaniu dotacji na usuwanie pozostałości azbestowych po byłym zakładzie produkcji dachów Eternit. Z tego powodu w Szczucinie na pylicę płuc umiera coraz więcej osób. Uznany za teren objęty klęską ekologiczną Szczucin apeluje o pomoc do premiera. Wójt Jan Sipior ma nadzieję, że Leszek Miller uzna miejscowość na Powiślu za priorytetową przy przyznawaniu dotacji na usuwanie pozostałości azbestowych po byłym zakładzie produkcji dachów Eternit. Z tego powodu w Szczucinie na pylicę płuc umiera coraz więcej osób. Także wyniki badań prowadzonych przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk w Krakowie wskazują jednoznacznie, że zalega tam jeszcze sporo trujących związków.Ponadto gmina znalazła się na pierwszym miejscu w tworzonym właśnie internetowym systemie rejestracji skażeń w województwie. To argumenty, które przemawiają za udzieleniem ze strony państwa szybkiej pomocy – przekonuje wójt. Niebawem modernizowana będzie droga wykonana przed laty w azbestowej nawierzchni. 700 tysięcy złotych na ten cel zapisano w budżecie gminy, reszta pieniędzy pochodzi z funduszu SAPARD. Już rozpisano przetarg na wykonanie tej inwestycji. Remont obejmie dwa i pół kilometra drogi. Wójt zapewnia, że przebudowa zakończy się najpóźniej w pierwszej połowie roku.Dotychczas na usuwanie azbestu w gminie Szczucin wydano 6 milionów złotych. Tylko 2 miliony to pieniądze zarządu województwa. Wystąpienie do premiera ma służyć zdobyciu kolejnych środków z budżetu wojewody na poprawę stanu środowiska. Źródło: Radio MAKS