Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „SZCZUCINKA” POWRACA

„SZCZUCINKA” POWRACA

„SZCZUCINKA” POWRACA

Powiat Dąbrowski jako pierwszy w Województwie Małopolskim i jeden z pierwszych w kraju przejmie linię kolejową. Będzie to 48 km linii kolejowej Tarnów – Szczucin. Uchwałą nr 471/2007 Zarząd PKP PLK S.A. z dnia 28.11.2007r. wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie przez PKP S.A. linii kolejowej nr 115 Tarnów – Szczucin na rzecz Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej.
Od kwietnia 2000r. ruch pasażerski na tej linii jest zawieszony. Obecnie nie wykonuje się również przewozów towarowych.
Władze samorządu powiatowego i samorządów gminnych podjęły w 2007 roku zdecydowane działania związane z przywróceniem ruchu pasażerskiego i przewozów towarowych. W przyszłości planuje się także uruchomienie przewozów turystycznych.
Powiat Dąbrowski ma duże szanse otrzymać z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie dwa autobusy szynowe. W celu prawidłowego funkcjonowania linii kolejowej samorząd Powiatu Dąbrowskiego zaprosi do współpracy prywatnych licencjonowanych przewoźników kolejowych. „Chciałbym, aby pierwszy pociąg wyjechał na trasę jeszcze w tym roku" – mówi Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.
Zabiegi Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego powiązane są z rządowymi planami nowej linii kolejowej, która połączyłaby Warszawę z Muszyną przez Tarnów, Żabno i Busko Zdrój.

Powiat Dąbrowski jako pierwszy w Województwie Małopolskim i jeden z pierwszych w kraju przejmie linię kolejową. Będzie to 48 km linii kolejowej Tarnów – Szczucin. Uchwałą nr 471/2007 Zarząd PKP PLK S.A. z dnia 28.11.2007r. wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie przez PKP S.A. linii kolejowej nr 115 Tarnów – Szczucin na rzecz Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej.Od kwietnia 2000r. ruch pasażerski na tej linii jest zawieszony. Obecnie nie wykonuje się również przewozów towarowych.Władze samorządu powiatowego i samorządów gminnych podjęły w 2007 roku zdecydowane działania związane z przywróceniem ruchu pasażerskiego i przewozów towarowych. W przyszłości planuje się także uruchomienie przewozów turystycznych.Powiat Dąbrowski ma duże szanse otrzymać z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie dwa autobusy szynowe. W celu prawidłowego funkcjonowania linii kolejowej samorząd Powiatu Dąbrowskiego zaprosi do współpracy prywatnych licencjonowanych przewoźników kolejowych. „Chciałbym, aby pierwszy pociąg wyjechał na trasę jeszcze w tym roku" – mówi Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.Zabiegi Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego powiązane są z rządowymi planami nowej linii kolejowej, która połączyłaby Warszawę z Muszyną przez Tarnów, Żabno i Busko Zdrój.