Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szkoła Podstawowa nr 3 świętowała jubileusz 50-lecia

Szkoła Podstawowa nr 3 świętowała jubileusz 50-lecia

Szkoła Podstawowa nr 3 świętowała jubileusz 50-lecia

„Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi” - pod takim hasłem 8 listopada 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej świętowała 50-lecie powstania.  Mury jubilatki zawierają w sobie bogatą historię, która sięga pół wieku. Na przestrzeni lat mieściły się w nich różne typy szkół, między innymi gimnazjum, po którym przejęto imię „Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego”.

Ten wyjątkowy jubileusz zgromadził całą społeczność szkolną i zaproszonych gości. Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie w szkole odbyła się akademia, podczas której nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu uczniów, a także podziękowań i gratulacji skierowanych na ręce dyrektor tej placówki Iwony Wrzoskiewicz-Słonki. Odsłonięto również pamiątkową tablicę i przygotowano okolicznościowe wystawy.

„Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi” - pod takim hasłem 8 listopada 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej świętowała 50-lecie powstania.  Mury jubilatki zawierają w sobie bogatą historię, która sięga pół wieku. Na przestrzeni lat mieściły się w nich różne typy szkół, między innymi gimnazjum, po którym przejęto imię „Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego”. Ten wyjątkowy jubileusz zgromadził całą społeczność szkolną i zaproszonych gości. Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie w szkole odbyła się akademia, podczas której nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu uczniów, a także podziękowań i gratulacji skierowanych na ręce dyrektor tej placówki Iwony Wrzoskiewicz-Słonki. Odsłonięto również pamiątkową tablicę i przygotowano okolicznościowe wystawy.