Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej świętowała 50-lecie

Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej świętowała 50-lecie

Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej świętowała 50-lecie

29 marca 2023 roku na długo zapisze się w pamięci uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Laskówce Chorąskiej, która tego dnia świętowała jubileusz 50-lecia istnienia.

Obchody zainaugurowała msza św. w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Laskówce Chorąskiej pod przewodnictwem ks. proboszcza Janusza Oćwieji, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi. Następnie wszyscy w uroczystym szyku udali się do szkoły, gdzie zebranych powitała dyrektor Teresa Dąbrowa.

Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Dyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej dr Marta Chrabąszcz.

Uroczystość była okazją do poświęcenia sztandaru szkoły, odsłonięcia pamiątkowej tablicy dla uczczenia rocznicy, a także upamiętnienia tych, którzy przyczynili się do kształtowania i wychowania dzieci i młodzieży w duchu tradycji i patriotyzmu. Dała możliwość zaprezentowania bogatej historii szkoły, docenienia wysiłku i zaangażowania wielu pokoleń w jej rozwój. Osoby związane z tą placówką, za swoje zaangażowanie w tworzenie tej historii otrzymały okolicznościowe statuetki, kubki, długopisy i pocztówkę wydaną z tej okazji.

Nie zabrakło „Jubileuszowego Tortu”, a także występów uczniów pełnych wierszy i piosenek o szkole oraz pięknych tańców. Widzowie docenili ich talent sceniczny i ogromne zaangażowanie nagradzając gromkimi brawami.

Wyśpiewano podniosłą „Pieśń Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej”:

I. Pisarz, poliglota, strateg i Generał
Dowódca odważny doceniamy nieraz.
Jego wizerunek lśni nam na sztandarze,
Tobie dziś śpiewamy Wielki Bohaterze.

Rej: Józef Bem — duma nas rozpiera!
Nasza Szkoła nosi imię Wielkiego Bohatera.
Z podniesioną głową hymn dzisiaj śpiewamy
Z szacunkiem, wdzięcznością hołd Tobie składamy.

II.Za Twoim przykładem Nasz Patronie Drogi
Pragniemy przekraczać swoich granic progi.
O swoich korzeniach pamiętać należy,
Bo przyszłość narodu jest w rękach młodzieży.

III. Godności, honoru jak Ty bronić chcemy
i chlubić się naszą Ojczyzną pragniemy.
Wiedza nam pomoże zwiększyć możliwości,
a nauka działać dla serca radości.

Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia wystawy zdjęć, kronik szkolnych oraz wpisania się do księgi pamiątkowej.

Na zakończenie obchodów jubileuszu dyrektor szkoły złożyła podziękowania gościom przybyłym na uroczystość, jak również wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej zorganizowania.

źródło: Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej/ Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej
29 marca 2023 roku na długo zapisze się w pamięci uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Laskówce Chorąskiej, która tego dnia świętowała jubileusz 50-lecia istnienia. Obchody zainaugurowała msza św. w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Laskówce Chorąskiej pod przewodnictwem ks. proboszcza Janusza Oćwieji, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi. Następnie wszyscy w uroczystym szyku udali się do szkoły, gdzie zebranych powitała dyrektor Teresa Dąbrowa. Samorząd powiatowy reprezentowali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Dyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej dr Marta Chrabąszcz. Uroczystość była okazją do poświęcenia sztandaru szkoły, odsłonięcia pamiątkowej tablicy dla uczczenia rocznicy, a także upamiętnienia tych, którzy przyczynili się do kształtowania i wychowania dzieci i młodzieży w duchu tradycji i patriotyzmu. Dała możliwość zaprezentowania bogatej historii szkoły, docenienia wysiłku i zaangażowania wielu pokoleń w jej rozwój. Osoby związane z tą placówką, za swoje zaangażowanie w tworzenie tej historii otrzymały okolicznościowe statuetki, kubki, długopisy i pocztówkę wydaną z tej okazji. Nie zabrakło „Jubileuszowego Tortu”, a także występów uczniów pełnych wierszy i piosenek o szkole oraz pięknych tańców. Widzowie docenili ich talent sceniczny i ogromne zaangażowanie nagradzając gromkimi brawami. Wyśpiewano podniosłą „Pieśń Szkoły Podstawowej w Laskówce Chorąskiej”: I. Pisarz, poliglota, strateg i Generał Dowódca odważny doceniamy nieraz. Jego wizerunek lśni nam na sztandarze, Tobie dziś śpiewamy Wielki Bohaterze. Rej: Józef Bem — duma nas rozpiera! Nasza Szkoła nosi imię Wielkiego Bohatera. Z podniesioną głową hymn dzisiaj śpiewamy Z szacunkiem, wdzięcznością hołd Tobie składamy. II.Za Twoim przykładem Nasz Patronie Drogi Pragniemy przekraczać swoich granic progi.O swoich korzeniach pamiętać należy,Bo przyszłość narodu jest w rękach młodzieży. III. Godności, honoru jak Ty bronić chcemy i chlubić się naszą Ojczyzną pragniemy. Wiedza nam pomoże zwiększyć możliwości, a nauka działać dla serca radości. Uczestnicy mieli również możliwość obejrzenia wystawy zdjęć, kronik szkolnych oraz wpisania się do księgi pamiątkowej. Na zakończenie obchodów jubileuszu dyrektor szkoły złożyła podziękowania gościom przybyłym na uroczystość, jak również wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej zorganizowania. źródło: Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej/ Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej