Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szkolenie bibliotekarzy bibliotek samorządowych powiatu dąbrowskiego

Szkolenie bibliotekarzy bibliotek samorządowych powiatu dąbrowskiego

Szkolenie bibliotekarzy bibliotek samorządowych powiatu dąbrowskiego

W dniu 26 marca 2012 r. w siedzibie Centrum Polonii - Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się szkolenie bibliotekarzy bibliotek samorządowych Powiatu dąbrowskiego zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Do udziału w szkoleniu zostali zaproszeni również bibliotekarze bibliotek szkolnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu.

Tematem szkolenia była: Analiza wyników czytelniczych bibliotek za 2011 r. dokonana na podstawie sprawozdawczości GUS – analizę przeprowadziła Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Ewa Drzazga.

Zasady wdrażana systemu katalogowego MAK + w województwie małopolskim. Prezentację przeprowadził Bartłomiej Kania przedstawiciel Instytutu Książki w Warszawie.

Kolejnym ciekawym tematem dla bibliotekarzy był wykład na temat „ Biblioteka publiczna po zmianach w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej '' - analizę ustawy przeprowadził Wojciech Momot reprezentujący Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Bibliotekarze zadawali szereg pytań , na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi wykładowców.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zwiedzili wystawę zorganizowaną przez Centrum Polonii „Proces krakowski, WiN i PSL przed sądem komunistycznym".

opracowanie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 26 marca 2012 r. w siedzibie Centrum Polonii - Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się szkolenie bibliotekarzy bibliotek samorządowych Powiatu dąbrowskiego zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Do udziału w szkoleniu zostali zaproszeni również bibliotekarze bibliotek szkolnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Tematem szkolenia była: Analiza wyników czytelniczych bibliotek za 2011 r. dokonana na podstawie sprawozdawczości GUS – analizę przeprowadziła Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Ewa Drzazga. Zasady wdrażana systemu katalogowego MAK + w województwie małopolskim. Prezentację przeprowadził Bartłomiej Kania przedstawiciel Instytutu Książki w Warszawie. Kolejnym ciekawym tematem dla bibliotekarzy był wykład na temat „ Biblioteka publiczna po zmianach w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej '' - analizę ustawy przeprowadził Wojciech Momot reprezentujący Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Bibliotekarze zadawali szereg pytań , na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi wykładowców. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zwiedzili wystawę zorganizowaną przez Centrum Polonii „Proces krakowski, WiN i PSL przed sądem komunistycznym". opracowanie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej