1. Szkolenie dla kierowców seniorów

Szkolenie dla kierowców seniorów

W dniu 10 lutego 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie o tematyce nowych uregulowań w ruchu drogowym i było skierowane przede wszystkim do kierowców po 50 tym roku życia. Na szkoleniu poruszano głównie zagadnienia dotyczące prawidłowego poruszania się na rondach dwupasmowych,  tworzenia w razie wypadku tzw. "korytarza życia”. Z racji uciążliwych korków na drogach publicznych przedstawiciel Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie omówił sposób rozładowywania ich poprzez zastosowanie przez kierujących jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego tzw. „jazdę na suwak”. Uczestnicy wydarzenia bardzo aktywnie brali udział w dyskusji, podczas której szczególną uwagę zwrócono i omówiono efekt nie oświetlonych przejść dla pieszych, znaku „STOP” oraz tzw. „skrzyżowań przesuniętych”. W związku z licznymi prośbami uczestników szkolenia, Wydział Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej przewiduje zorganizowanie cykl podobnych szkoleń z zakresu wiedzy i stosowania się do przepisów ruchu drogowego także dla innych grup wiekowych. Najbliższe spotkanie odbędzie na początku marca br. w Klubie Seniora w Szczucinie o czym poinformujemy. Organizatorem szkolenia było Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej przy współpracy z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Komendą Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.