Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szkolenie dla strażaków ochotniczych straży pożarnych z Powiatu Dąbrowskiego

Szkolenie dla strażaków ochotniczych straży pożarnych z Powiatu Dąbrowskiego

Szkolenie dla strażaków ochotniczych straży pożarnych z Powiatu Dąbrowskiego

Dziś w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie instruktażowe nt. programu wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Jego organizatorami byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Licznie zgromadzonych druhów z jednostek ochotniczych straży pożarnych działających na terenie powiatu, a także osoby zainteresowane działalnością na rzecz ochrony przeciwpożarowej powitali Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. kpt. Marek Bator wraz ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem.

W spotkaniu udział wzięli również Kierownik Zespołu Dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Piotr Skrzyniarz, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Romański, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Dąbrowie Tarnowskiej dh Krzysztof Gil wraz z członkami Zarządu, a także władze samorządu gminnego z terenu powiatu.

Głównym prelegentem spotkania był Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dr Kazimierz Koprowski, który przedstawił zebranym dotychczasowe działania funduszu, ale też wyzwania stojące przed tą instytucją w przyszłości m.in. wspieranie zakupu pojazdów i sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na zakończenie Wicestarosta poinformował, że z budżetu Powiatu Dąbrowskiego również jest przekazywana dotacja celowa na doposażenie jednostek OSP z terenu powiatu oraz podziękował wszystkim zebranym strażakom za zaangażowanie i wysiłek podczas ratowania ludzkiego życia i mienia mieszkańców naszej małej ojczyzny.

Dziś w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie instruktażowe nt. programu wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Jego organizatorami byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej. Licznie zgromadzonych druhów z jednostek ochotniczych straży pożarnych działających na terenie powiatu, a także osoby zainteresowane działalnością na rzecz ochrony przeciwpożarowej powitali Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. kpt. Marek Bator wraz ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem. W spotkaniu udział wzięli również Kierownik Zespołu Dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Piotr Skrzyniarz, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Romański, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Dąbrowie Tarnowskiej dh Krzysztof Gil wraz z członkami Zarządu, a także władze samorządu gminnego z terenu powiatu. Głównym prelegentem spotkania był Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dr Kazimierz Koprowski, który przedstawił zebranym dotychczasowe działania funduszu, ale też wyzwania stojące przed tą instytucją w przyszłości m.in. wspieranie zakupu pojazdów i sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zakończenie Wicestarosta poinformował, że z budżetu Powiatu Dąbrowskiego również jest przekazywana dotacja celowa na doposażenie jednostek OSP z terenu powiatu oraz podziękował wszystkim zebranym strażakom za zaangażowanie i wysiłek podczas ratowania ludzkiego życia i mienia mieszkańców naszej małej ojczyzny.