Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szkolenie obronne - gra decyzyjna

Szkolenie obronne - gra decyzyjna

Szkolenie obronne - gra decyzyjna
30 listopada 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie obronne, na którym omówiono: zagadnienia z zakresu planowania, organizacji i realizacji zadań operacyjnych przez organy administracji samorządowej oraz inne elementy pozamilitarnych struktur obronnych powiatu dąbrowskiego w warunkach narastania sytuacji kryzysowych, kwestie dotyczące nowej Ustawy – o obronie Ojczyzny oraz zalecenia Wojewody Małopolskiego w zakresie przeprowadzenia szkoleń i ćwiczeń obronnych.
 
Podczas tegoż przedsięwzięcia odbyła się również gra decyzyjna nt. ,,Realizacji zadań administracji publicznej w sytuacji narastania kryzysu polityczno-militarnego oraz podwyższania gotowości obronnej państwa’’, podczas której jednostki ćwiczące wypracowały i omówiły zamiar realizacji zadań operacyjnych.
 
Z ramienia Starosty Dąbrowskiego prowadzącym ćwiczenie była Sylwia Ziemian Inspektor Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych tut. Starostwa.
 
W ćwiczeniu udział wzięli: przedstawiciele samorządu terytorialnego z terenu powiatu, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.
30 listopada 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie obronne, na którym omówiono: zagadnienia z zakresu planowania, organizacji i realizacji zadań operacyjnych przez organy administracji samorządowej oraz inne elementy pozamilitarnych struktur obronnych powiatu dąbrowskiego w warunkach narastania sytuacji kryzysowych, kwestie dotyczące nowej Ustawy – o obronie Ojczyzny oraz zalecenia Wojewody Małopolskiego w zakresie przeprowadzenia szkoleń i ćwiczeń obronnych.   Podczas tegoż przedsięwzięcia odbyła się również gra decyzyjna nt. ,,Realizacji zadań administracji publicznej w sytuacji narastania kryzysu polityczno-militarnego oraz podwyższania gotowości obronnej państwa’’, podczas której jednostki ćwiczące wypracowały i omówiły zamiar realizacji zadań operacyjnych.   Z ramienia Starosty Dąbrowskiego prowadzącym ćwiczenie była Sylwia Ziemian Inspektor Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych tut. Starostwa.   W ćwiczeniu udział wzięli: przedstawiciele samorządu terytorialnego z terenu powiatu, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.