Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szkolenie obronne w powiecie dąbrowskim

Szkolenie obronne w powiecie dąbrowskim

Szkolenie obronne w powiecie dąbrowskim

We wtorek, 27 czerwca 2017 roku zgodnie z „Planem szkolenia obronnego powiatu dąbrowskiego na 2017 rok" odbyło się szkolenie z zakresu realizacji zadań obronnych. Tematem szkolenia było: „Doskonalenie umiejętności w zakresie organizacji i funkcjonowania Głównego Stanowiska Kierowania (GSK) w Powiecie Dąbrowskim na Zapasowym Miejscu Pracy".

Spotkanie rozpoczął wicestarosta Marek Kopia, omawiając założenia i program szkolenia. W szkoleniu udział wzięli m.in.: sekretarz Powiatu Joanna Ohratka, skarbnik Powiatu Maria Sztorc, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Zdzisław Kogut, naczelnicy wydziałów oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej bezpośrednio zaangażowani w realizację zadań obronnych. Uczestnikami szkolenia byli także wyznaczeni pracownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, realizujący zadania Stałego Dyżuru.

Głównym celem szkolenia było doskonalenie organizowania i realizowania przedsięwzięć zapewniających wykonywanie zadań związanych z bezpieczeństwem narodowym w czasie pokoju, wewnętrznego i zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa, w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub innych szczególnych zdarzeń, a także w czasie wojny. Powyższe przedsięwzięcia zostały osiągnięte poprzez doskonalenie praktycznych czynności wynikających z uruchomienia Stałego Dyżuru, Głównego Stanowiska Kierowania w stałej siedzibie oraz przygotowanie i przemieszczenie wytypowanych pracowników starostwa na Zapasowe Miejsce Pracy, które funkcjonowało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Obserwatorem szkolenia była Katarzyna Kiwior kierownik Oddziału Spraw Obronnych Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, która bardzo wysoko oceniła poziom przygotowania i przeprowadzenia szkolenia.

RZKiSO/mags

We wtorek, 27 czerwca 2017 roku zgodnie z „Planem szkolenia obronnego powiatu dąbrowskiego na 2017 rok" odbyło się szkolenie z zakresu realizacji zadań obronnych. Tematem szkolenia było: „Doskonalenie umiejętności w zakresie organizacji i funkcjonowania Głównego Stanowiska Kierowania (GSK) w Powiecie Dąbrowskim na Zapasowym Miejscu Pracy". Spotkanie rozpoczął wicestarosta Marek Kopia, omawiając założenia i program szkolenia. W szkoleniu udział wzięli m.in.: sekretarz Powiatu Joanna Ohratka, skarbnik Powiatu Maria Sztorc, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Zdzisław Kogut, naczelnicy wydziałów oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej bezpośrednio zaangażowani w realizację zadań obronnych. Uczestnikami szkolenia byli także wyznaczeni pracownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, realizujący zadania Stałego Dyżuru. Głównym celem szkolenia było doskonalenie organizowania i realizowania przedsięwzięć zapewniających wykonywanie zadań związanych z bezpieczeństwem narodowym w czasie pokoju, wewnętrznego i zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa, w tym w razie wystąpienia działań terrorystycznych lub innych szczególnych zdarzeń, a także w czasie wojny. Powyższe przedsięwzięcia zostały osiągnięte poprzez doskonalenie praktycznych czynności wynikających z uruchomienia Stałego Dyżuru, Głównego Stanowiska Kierowania w stałej siedzibie oraz przygotowanie i przemieszczenie wytypowanych pracowników starostwa na Zapasowe Miejsce Pracy, które funkcjonowało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Obserwatorem szkolenia była Katarzyna Kiwior kierownik Oddziału Spraw Obronnych Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, która bardzo wysoko oceniła poziom przygotowania i przeprowadzenia szkolenia. RZKiSO/mags