Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szkolny Dzień Walki z Rakiem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

Szkolny Dzień Walki z Rakiem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

Szkolny Dzień Walki z Rakiem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1

10 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadzono akcję pod nazwą Szkolny Dzień Walki z Rakiem, która zorganizowana została przez Annę Zarzycką . Wszelkie działania podjęte w tym dniu miały na celu uświadomić uczniom, jak ważna w walce z rakiem jest profilaktyka.

Wśród działań tych znalazły się m.in.:
- wykład pani kosmetolog na temat szkodliwości nierozsądnego opalania się
- pokaz prezentacji multimedialnej na temat podstawowych założeń Kodeksu Walki z Rakiem
- rozdawanie ulotek informacyjnych poświęconych samobadaniu piersi
- rozdawanie ulotek na temat szkodliwości palenia
- konkurs plastyczny, którego tematem było zobrazowanie wybranego zalecenia Kodeksu Walki z Rakiem.

Zwrócono również uwagę na problem sposobu odżywiania się młodzieży. Ten punkt programu był bardzo smakowity, bowiem każdy uczeń otrzymywał jabłko, na sklepiku szkolnym zaś zawisły hasła wzywające do spożywania większej ilości warzyw i owoców.

Jednym z najciekawszych punktów programu były doświadczenia przeprowadzone przez uczennice klasy II B (sucha destylacja tytoniu i spalanie papierosa) mające na celu wykrycie substancji rakotwórczych i gazów trujących w dymie tytoniowym. Doświadczenia te przeprowadzono w pracowni chemicznej pod nadzorem Magdaleny Białas.

źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

10 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadzono akcję pod nazwą Szkolny Dzień Walki z Rakiem, która zorganizowana została przez Annę Zarzycką . Wszelkie działania podjęte w tym dniu miały na celu uświadomić uczniom, jak ważna w walce z rakiem jest profilaktyka. Wśród działań tych znalazły się m.in.:- wykład pani kosmetolog na temat szkodliwości nierozsądnego opalania się- pokaz prezentacji multimedialnej na temat podstawowych założeń Kodeksu Walki z Rakiem- rozdawanie ulotek informacyjnych poświęconych samobadaniu piersi- rozdawanie ulotek na temat szkodliwości palenia- konkurs plastyczny, którego tematem było zobrazowanie wybranego zalecenia Kodeksu Walki z Rakiem. Zwrócono również uwagę na problem sposobu odżywiania się młodzieży. Ten punkt programu był bardzo smakowity, bowiem każdy uczeń otrzymywał jabłko, na sklepiku szkolnym zaś zawisły hasła wzywające do spożywania większej ilości warzyw i owoców. Jednym z najciekawszych punktów programu były doświadczenia przeprowadzone przez uczennice klasy II B (sucha destylacja tytoniu i spalanie papierosa) mające na celu wykrycie substancji rakotwórczych i gazów trujących w dymie tytoniowym. Doświadczenia te przeprowadzono w pracowni chemicznej pod nadzorem Magdaleny Białas. źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej