Szlaki turystyczne i folder

Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego wyznaczy w tym roku cztery szlaki krajobrazowo - kulturowe na terenie powiatu dąbrowskiego. Wydany zostanie także folder z informacją o atrakcjach turystycznych Powiśla.
Członkowie stowarzyszenia chcą wytyczyć szlaki turystyczne i oznakować najważniejsze atrakcje i zabytki powiatu. Przy każdym z nich stanie tablica informacyjna z opisem. Na początek przygotowano cztery trasy. W Dąbrowie do zwiedzenia proponuje się kościoły, zabytki żydowskie i muzea. Kolejne Szlaki prowadzić będą z Dąbrowy do Zalipia, do Gręboszowa przez Żelichów, gdzie zobaczyć można m. in. drewniany kościół i Izbę Pamięci majora H. Sucharskiego oraz do Szczucina.
Szlaki wyznaczono z myślą o turystach, ale również o dzieciach i młodzieży z Powiśla Dąbrowskiego. - Myślę, że może to być dobra propozycja dla ludzi młodych, którzy nie zawsze znają swój region i jego zabytki. Tymi trasami można organizować szkolne wycieczki - mówi Paweł Chojnowski, członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.
By ułatwić zwiedzanie stowarzyszenie wyda folder, który będzie krótkim przewodnikiem po wyznaczonych trasach. Informacje i trasy turystyczne umieszczone będą także w internecie. Stowarzyszenie planuje również przygotowanie osób, które oprowadzałyby w terenie. - Na początek liczymy na zainteresowanie i pomoc wolontariuszy, dla których zorganizujemy szkolenie. Najlepsi mogą liczyć na stałą pracę, jeśli uda się nam pozyskać na ten cel pieniądze. Sfinansowany przez Urząd Marszałkowski projekt ma charakter stały, informacje i trasy będą aktualizowane i uzupełniane. Prace nad przygotowaniem tras planujemy na lipiec, myślę, że od września wszystko będzie już gotowe - mówi Paweł Chojnowski.
Stowarzyszenie ubiegało się o 15 tys. złotych, otrzymało 6 tys. Z uwagi na fundusze koniecznie było okrojenie pomysłów. Wśród nich był również plener malarski z udziałem zaproszonych artystów. Członkowie stowarzyszenia chcą go zorganizować w czerwcu w skromniejszej wersji, jedynie z udziałem malarzy i rzeźbiarzy z Dąbrowy i okolic. (baja)
Źródło: Dziennik Polski

Przejdź do strony Wydziału Geodezji

Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej

Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej

Małopolskiego

dziennikustaw.gov.pl

monitorpolski.gov.pl

dla województwa małopolskiego

podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie


w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5