Szlaki turystyczne i folder
Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego wyznaczy w tym roku cztery szlaki krajobrazowo - kulturowe na terenie powiatu dąbrowskiego. Wydany zostanie także folder z informacją o atrakcjach turystycznych Powiśla.
Członkowie stowarzyszenia chcą wytyczyć szlaki turystyczne i oznakować najważniejsze atrakcje i zabytki powiatu. Przy każdym z nich stanie tablica informacyjna z opisem. Na początek przygotowano cztery trasy. W Dąbrowie do zwiedzenia proponuje się kościoły, zabytki żydowskie i muzea. Kolejne Szlaki prowadzić będą z Dąbrowy do Zalipia, do Gręboszowa przez Żelichów, gdzie zobaczyć można m. in. drewniany kościół i Izbę Pamięci majora H. Sucharskiego oraz do Szczucina.
Szlaki wyznaczono z myślą o turystach, ale również o dzieciach i młodzieży z Powiśla Dąbrowskiego. - Myślę, że może to być dobra propozycja dla ludzi młodych, którzy nie zawsze znają swój region i jego zabytki. Tymi trasami można organizować szkolne wycieczki - mówi Paweł Chojnowski, członek zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.
By ułatwić zwiedzanie stowarzyszenie wyda folder, który będzie krótkim przewodnikiem po wyznaczonych trasach. Informacje i trasy turystyczne umieszczone będą także w internecie. Stowarzyszenie planuje również przygotowanie osób, które oprowadzałyby w terenie. - Na początek liczymy na zainteresowanie i pomoc wolontariuszy, dla których zorganizujemy szkolenie. Najlepsi mogą liczyć na stałą pracę, jeśli uda się nam pozyskać na ten cel pieniądze. Sfinansowany przez Urząd Marszałkowski projekt ma charakter stały, informacje i trasy będą aktualizowane i uzupełniane. Prace nad przygotowaniem tras planujemy na lipiec, myślę, że od września wszystko będzie już gotowe - mówi Paweł Chojnowski.
Stowarzyszenie ubiegało się o 15 tys. złotych, otrzymało 6 tys. Z uwagi na fundusze koniecznie było okrojenie pomysłów. Wśród nich był również plener malarski z udziałem zaproszonych artystów. Członkowie stowarzyszenia chcą go zorganizować w czerwcu w skromniejszej wersji, jedynie z udziałem malarzy i rzeźbiarzy z Dąbrowy i okolic. (baja)
Źródło: Dziennik Polski
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5