Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szpital o krok od kredytu

Szpital o krok od kredytu

Szpital o krok od kredytu

Z końcem października mija przesunięty termin uregulowania przez Szpital Powiatowy w Dąbrowie Tarnowskiej zaległości wobec ZUS-u. Umowa pomiędzy powiatem, szpitalem i miastem, dotycząca gwarancji dla samorządu Dąbrowy, jest już przygotowana. Jej podpisanie nastąpi po otrzymaniu z banku potwierdzenia przyznania kredytu. 

Zastawem dla miasta przy poręczeniu kredytu będzie pawilon oddziału zakaźnego szpitala (wraz z działką), który zostanie obciążony hipoteką. Według umowy, jeśli szpital nie wpłaci dwóch rat kredytu, samorząd miejski może zwrócić się do komornika o przejęcie budynku. Szpital chce się na taką ewentualność zabezpieczyć tworząc rezerwę finasową, która pozwoliłaby dokonywać wpłat w terminie. 

- Bank ostatecznie podejmie decyzję 29 października. To dość późno, ponieważ 30 mija termin wpłacenia zaległości ZUS-owi. Mam nadzieję, jednak, że zakład uwzględni bezpośrednie potwierdzenie przyznania kredytu przez bank - mówi starosta dąbrowski - Krzysztof Kaczmarski. 

Spora część 3-milionowego kredytu przekazana zostanie właśnie na spłatę zaległości wobec ZUS-u. Pozostałe pieniądze pozwolą na uregulowanie należności wobec najpoważniejszych wierzycieli oraz na spłacenie zaciągniętego wcześniej, mniej korzystnego kredytu w innym banku. 

Starosta Kaczmarski podkreśla również, że zastosowane od wiosny tego roku zmiany przynoszą dobre wyniki w bieżącym finansowaniu szpitala. Udało się również wynegocjować 350 tys. złotych dodatkowych pieniędzy z NFZ-u, a do podziału między szpitale będzie jeszcze kolejna pula środków. Szpital jest przygotowany do starań o pożyczkę rządową, w tym przypadku jednym z istotnych warunków jest bowiem skuteczny program restrukturyzacyjny. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski

Z końcem października mija przesunięty termin uregulowania przez Szpital Powiatowy w Dąbrowie Tarnowskiej zaległości wobec ZUS-u. Umowa pomiędzy powiatem, szpitalem i miastem, dotycząca gwarancji dla samorządu Dąbrowy, jest już przygotowana. Jej podpisanie nastąpi po otrzymaniu z banku potwierdzenia przyznania kredytu.  Zastawem dla miasta przy poręczeniu kredytu będzie pawilon oddziału zakaźnego szpitala (wraz z działką), który zostanie obciążony hipoteką. Według umowy, jeśli szpital nie wpłaci dwóch rat kredytu, samorząd miejski może zwrócić się do komornika o przejęcie budynku. Szpital chce się na taką ewentualność zabezpieczyć tworząc rezerwę finasową, która pozwoliłaby dokonywać wpłat w terminie.  - Bank ostatecznie podejmie decyzję 29 października. To dość późno, ponieważ 30 mija termin wpłacenia zaległości ZUS-owi. Mam nadzieję, jednak, że zakład uwzględni bezpośrednie potwierdzenie przyznania kredytu przez bank - mówi starosta dąbrowski - Krzysztof Kaczmarski.  Spora część 3-milionowego kredytu przekazana zostanie właśnie na spłatę zaległości wobec ZUS-u. Pozostałe pieniądze pozwolą na uregulowanie należności wobec najpoważniejszych wierzycieli oraz na spłacenie zaciągniętego wcześniej, mniej korzystnego kredytu w innym banku.  Starosta Kaczmarski podkreśla również, że zastosowane od wiosny tego roku zmiany przynoszą dobre wyniki w bieżącym finansowaniu szpitala. Udało się również wynegocjować 350 tys. złotych dodatkowych pieniędzy z NFZ-u, a do podziału między szpitale będzie jeszcze kolejna pula środków. Szpital jest przygotowany do starań o pożyczkę rządową, w tym przypadku jednym z istotnych warunków jest bowiem skuteczny program restrukturyzacyjny. (baja)  Źródło: Dziennik Polski