1. Szpital odzyskał pieniądze

Szpital odzyskał pieniądze

Dąbrowski szpital informuje, że ciągnące się od kilku lat działania mające na celu odzyskanie pieniędzy od wykonawcy instalacji solarnej przy ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej znalazły swój szczęśliwy finał. Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Tarnowie, zgodnie z wyrokiem sądowym, wypłaciła ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej blisko 800 tys. zł za montaż kolektorów słonecznych niezgodnych z umową.   Kolektory słoneczne spełniające warunki określone w umowie, które są obecnie zamontowane przy ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej służą do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.   Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii pozwala ograniczyć koszty funkcjonowania ZOZ. Montaż instalacji solarnej stanowił część inwestycji związanej z termomodernizacją budynków dąbrowskiego szpitala, która została zakończona w 2010 r.