Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szpital płaci

Szpital płaci

Szpital płaci

W ciągu dwóch, najdalej trzech miesięcy kilkuset pracowników dąbrowskiego szpitala otrzyma zaległe pensje. Placówka, jako jedna z pierwszych w Polsce, otrzymała pieniądze w ramach pożyczki rządowej. 
Czteromilionowy kredyt wpłynie na konto szpitala w trzech ratach. Na razie dąbrowski ZOZ otrzymał około półtora miliona złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na wypłacenie zaległych poborów wynikających z tzw. \\\"ustawy 203\\\", ale na odsetki pracownicy nie mogą liczyć. 
Zdaniem dyrekcji szpitala wypłacenie poborów z odsetkami jest niemożliwe. Dyrektor Teresa Kopczyńska zapewnia, że zaległe pieniądze pracownicy otrzymają jeszcze w tym roku. Pożyczka, w połowie umarzalna, jest przekazywana w trzech ratach. Po rozliczeniu pierwszej transzy, szpital już w sierpniu, wystąpi o drugą. Kondycja finansowa dąbrowskiego ZOZ (jest to największy pracodawca na Powiślu Dąbrowskim) pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale bezpieczeństwo utraty płynności finansowej zostało zażegnane.(MIR) 

Źródło: Gazeta Krakowska

W ciągu dwóch, najdalej trzech miesięcy kilkuset pracowników dąbrowskiego szpitala otrzyma zaległe pensje. Placówka, jako jedna z pierwszych w Polsce, otrzymała pieniądze w ramach pożyczki rządowej.  Czteromilionowy kredyt wpłynie na konto szpitala w trzech ratach. Na razie dąbrowski ZOZ otrzymał około półtora miliona złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na wypłacenie zaległych poborów wynikających z tzw. \\\"ustawy 203\\\", ale na odsetki pracownicy nie mogą liczyć.  Zdaniem dyrekcji szpitala wypłacenie poborów z odsetkami jest niemożliwe. Dyrektor Teresa Kopczyńska zapewnia, że zaległe pieniądze pracownicy otrzymają jeszcze w tym roku. Pożyczka, w połowie umarzalna, jest przekazywana w trzech ratach. Po rozliczeniu pierwszej transzy, szpital już w sierpniu, wystąpi o drugą. Kondycja finansowa dąbrowskiego ZOZ (jest to największy pracodawca na Powiślu Dąbrowskim) pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale bezpieczeństwo utraty płynności finansowej zostało zażegnane.(MIR)  Źródło: Gazeta Krakowska