Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Szpital powiatowy w Magazynie Medycznym TVP Kraków

Szpital powiatowy w Magazynie Medycznym TVP Kraków

Szpital powiatowy w Magazynie Medycznym TVP Kraków

W Magazynie Medycznym TVP Kraków wyemitowano odcinek poświęcony Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W reportażu o naszym szpitalu powiatowym, który w tym roku obchodzi 50 - lecie, przedstawiono jego szeroki wachlarz usług medycznych, a także podejmowane działania i inwestycje na rzecz rozwoju tej placówki.

Reportaż pokazuje, że szpital powiatowy wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny i oferuje szeroki zakres usług lecznictwa stacjonarnego, jak i poradni specjalistycznych. Tu pacjenci, osoby odwiedzające oraz personel mają przyjazne i bezpieczne warunki pobytu i pracy.

Magazyn Medyczny pt. „Szpital im. Sebastiana Petrycego w Dąbrowie Tarnowskiej" zostanie ponownie wyemitowany w TVP Kraków:

  • w niedzielę 4 marca 2018 r. o godz. 10:35
  • w poniedziałek 5 marca 2018 roku o godz. 19:25

Dzięki staraniom samorządu powiatowego i dyrekcji szpitala, warunki leczenia pacjentów, w szczególności mieszkańców powiatu dąbrowskiego, wciąż się polepszają, a placówka zmienia i poprawia swój wygląd nie tylko w środku, ale i na zewnątrz.

Jak podkreśla w Magazynie Medycznym Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, który sukcesywnie zabiega o poprawę jakości świadczonych w ZOZ usług medycznych i wysoki standard placówki, w szpitalu realizowanych jest wiele inwestycji. Obecnie trwa modernizacja kotłowni i wyposażeniu jej w gruntowe pompy ciepła, gazowe kotły kondensacyjne współpracujące z istniejącymi kolektorami słonecznymi, instalację fotowoltaiki oraz przebudowie instalacji zewnętrznej sieci ciepłowniczej oraz energetycznej. Jak podkreśla gospodarz naszego powiatu, inwestycja ta pozwoli na obniżenie kosztów funkcjonowania szpitala, a zaoszczędzone środki będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu medycznego i doposażenie oddziałów.

Rozpoczynamy następną inwestycję związaną z budową pawilonu zakaźnego przy oddziale płucnym, tak żeby ulepszyć jego działalność i funkcjonowanie - mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski, dodając, że w planach remonty i doposażenia wszystkich oddziałów w szpitalu.

Nasz szpital jako jeden z nielicznych posiada oddział zakaźny i w tym roku planujemy rozbudowę nowego oddziału, który będzie połączony z oddziałem pulmonologicznym. To będzie realizacja inwestycji w ramach Nowej Perspektywy Unii Europejskiej o wartości ponad 6 mln zł – mówi w reportażu dyrektor szpitala Łukasz Węgrzyn.

Magazyn Medyczny pt. „Szpital im. Sebastiana Petrycego w Dąbrowie Tarnowskiej" można również obejrzeć na stronie TVP Kraków:

mags

W Magazynie Medycznym TVP Kraków wyemitowano odcinek poświęcony Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W reportażu o naszym szpitalu powiatowym, który w tym roku obchodzi 50 - lecie, przedstawiono jego szeroki wachlarz usług medycznych, a także podejmowane działania i inwestycje na rzecz rozwoju tej placówki. Reportaż pokazuje, że szpital powiatowy wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny i oferuje szeroki zakres usług lecznictwa stacjonarnego, jak i poradni specjalistycznych. Tu pacjenci, osoby odwiedzające oraz personel mają przyjazne i bezpieczne warunki pobytu i pracy. Magazyn Medyczny pt. „Szpital im. Sebastiana Petrycego w Dąbrowie Tarnowskiej" zostanie ponownie wyemitowany w TVP Kraków: w niedzielę 4 marca 2018 r. o godz. 10:35 w poniedziałek 5 marca 2018 roku o godz. 19:25 Dzięki staraniom samorządu powiatowego i dyrekcji szpitala, warunki leczenia pacjentów, w szczególności mieszkańców powiatu dąbrowskiego, wciąż się polepszają, a placówka zmienia i poprawia swój wygląd nie tylko w środku, ale i na zewnątrz. Jak podkreśla w Magazynie Medycznym Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, który sukcesywnie zabiega o poprawę jakości świadczonych w ZOZ usług medycznych i wysoki standard placówki, w szpitalu realizowanych jest wiele inwestycji. Obecnie trwa modernizacja kotłowni i wyposażeniu jej w gruntowe pompy ciepła, gazowe kotły kondensacyjne współpracujące z istniejącymi kolektorami słonecznymi, instalację fotowoltaiki oraz przebudowie instalacji zewnętrznej sieci ciepłowniczej oraz energetycznej. Jak podkreśla gospodarz naszego powiatu, inwestycja ta pozwoli na obniżenie kosztów funkcjonowania szpitala, a zaoszczędzone środki będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu medycznego i doposażenie oddziałów. Rozpoczynamy następną inwestycję związaną z budową pawilonu zakaźnego przy oddziale płucnym, tak żeby ulepszyć jego działalność i funkcjonowanie - mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski, dodając, że w planach remonty i doposażenia wszystkich oddziałów w szpitalu. Nasz szpital jako jeden z nielicznych posiada oddział zakaźny i w tym roku planujemy rozbudowę nowego oddziału, który będzie połączony z oddziałem pulmonologicznym. To będzie realizacja inwestycji w ramach Nowej Perspektywy Unii Europejskiej o wartości ponad 6 mln zł – mówi w reportażu dyrektor szpitala Łukasz Węgrzyn. Magazyn Medyczny pt. „Szpital im. Sebastiana Petrycego w Dąbrowie Tarnowskiej" można również obejrzeć na stronie TVP Kraków: mags