1. Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał nowoczesną karetkę

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał nowoczesną karetkę

Wczoraj w dąbrowskim szpitalu odbyło się uroczyste przekazanie do eksploatacji nowego ambulansu ratownictwa medycznego marki Mercedes Benz Sprinter. Uroczystego przekazania nowemu Dyrektorowi szpitala Markowi Rogoż, dokonał Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. W spotkaniu uczestniczyli także Przewodniczący Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Kądzielowa, Wicestarosta Tadeusz Kwiatkowski, pozostali członkowie Zarządu Powiatu: Maria Dubiel, Ryszard Morelewski, Skarbnik Powiatu Krzysztof Michalak. Kapelan szpitala ks. Zbigniew Szewczyk dokonał poświęcenia karetki. Ambulans wraz z specjalistycznym wyposażeniem został zakupiony przez Powiat Dąbrowski z dotacji pozyskanej od Wojewody Małopolskiego i środków własnych powiatu. Przekazywany ambulans jest najnowocześniejszym tego typu pojazdem wyposażonym w sprzęt odpowiadający najwyższym współcześnie obowiązującym wymogom ratownictwa medycznego.