1. Sztafetowe biegi przełajowe uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Sztafetowe biegi przełajowe uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ:

- wyniki rywalizacji w kategorii: „dziewczęta"

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Szczucinie

- wyniki rywalizacji w kategorii: „chłopcy"

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Szczucinie
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Luszowicach
III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 Dąbrowie Tarnowskiej

GIMNAZJADA:

- wyniki rywalizacji w kategorii: „dziewczęta"

I miejsce: Gimnazjum w Radgoszczy
II miejsce: Gimnazjum w Szczucinie
III miejsce: Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
IV miejsce: Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

- wyniki rywalizacji w kategorii: „chłopcy"

I miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Radgoszczy
II miejsce: Gimnazjum w Borkach
III miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

(D.J.)

W dniu 27 września 2016 r. na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady (etap powiatowy). W zawodach wzięło udział 110 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu całego powiatu. Sztafeta uczniów szkół podstawowych przeprowadzona została na dystansie 800 metrów, gimnazjaliści biegali na odległość: dziewczęta 800 m., chłopcy 1200 m. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ: - wyniki rywalizacji w kategorii: „dziewczęta" I miejsce: Szkoła Podstawowa w Szczucinie - wyniki rywalizacji w kategorii: „chłopcy" I miejsce: Szkoła Podstawowa w SzczucinieII miejsce: Szkoła Podstawowa w LuszowicachIII miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 Dąbrowie Tarnowskiej GIMNAZJADA: - wyniki rywalizacji w kategorii: „dziewczęta" I miejsce: Gimnazjum w RadgoszczyII miejsce: Gimnazjum w SzczucinieIII miejsce: Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie TarnowskiejIV miejsce: Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - wyniki rywalizacji w kategorii: „chłopcy" I miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 1 w RadgoszczyII miejsce: Gimnazjum w BorkachIII miejsce: Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Po zakończonej rywalizacji drużyny nagrodzone zostały pucharami oraz dyplomami, a zwycięskie składy otrzymały pamiątkowe medale. Nagrody w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczał nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Łabędź. Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu powiatu dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego." (D.J.)