1. Sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

Sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

W Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie Komitetu Honorowego Nadania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej utworzonego w celu ufundowania sztandaru dla dąbrowskiej policji. Przewodniczącym Komitetu jest Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, wiceprzewodniczącymi są Poseł Na Sejm RP Robert Pantera i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek. Członkami Komitetu zostali: Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kita, Wicestarosta Krzysztof Kaczmarski, , wójtowie gmin – Kazimierz Olearczyk, Witold Morawiec, Krystyna Świętek, Krzysztof Korzec, Marek Lupa, Jan Sipior, radni powiatu Krzysztof Bryk, Lesław Wieczorek, Robert Kądzielawa, Marian Szajor, Tadeusz Kwiatkowski oraz Komendanci Policji w Dąbrowie Tarnowskiej Bogdan Tabiś i Bogdan Machalski. W ufundowanie sztandaru mogą włączyć się inne organizacje, firmy i instytucje działające na terenie powiatu jak również sami jego mieszkańcy. W Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej – pok. 19a przygotowane będą blankiety dla osób zainteresowanych włączeniem się w ufundowanie sztandaru. Sztandar jest bardzo ważnym elementem społecznym. Uosabia bowiem te wartości, które są Policji najbliższe: honor i męstwo, wierność i poszanowanie tradycji. Sztandar dla dąbrowskiej Policji będzie symbolem wdzięczności lokalnej społeczności i podziękowania policjantom za ich starania w utrzymaniu ładu, porządku i bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Uroczystość nadania sztandaru odbędzie się 5 sierpnia 2007r. i połączona będzie z oddaniem do użytku wyremontowanego budynku Komendy Powiatowej Policji, którego remont finansuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, natomiast samorząd powiatowy pokrył koszty wykonania projektu w kwocie 29.280 zł. Komitet Honorowy zachęca mieszkańców Powiatu o włączenie się w ufundowanie sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.