Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” na Lotnisku Kraków-Balice

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” na Lotnisku Kraków-Balice

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” na Lotnisku Kraków-Balice

W ramach porozumienia podpisanego przez PFRON i Spółkę Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. udało się zrealizować jedno z jego postanowień tj. podejmowanie wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych w obszarze kultury i sztuki.

W dniach od 7 – 14 sierpnia na Lotnisku dostępna była wystawa „Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Ekspozycja była zbiorem wybranych prac największego w Polsce konkursu, który popularyzuje twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych. Wystawa pokazuje, że poziom wrażliwości i komunikacji przez sztukę jest tym co łączy i prowadzi do pełnej integracji i pełnego włączenia osób niepełnosprawnych – zaznaczyła Dorota Habich, p.o. Prezesa Zarządu PFRON.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy obecni byli zaproszeni goście, m.in.: posłanka na Sejm RP Urszula Rusecka zastępca Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, poseł na Sejm Jarosław Szlachetka, Ludwik Węgrzyn starosta bocheński, Krzysztof Głuchowski dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Helena Maślana prezes Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Krakowa.

A.Nowak/PFRON Oddział Malopolska

W ramach porozumienia podpisanego przez PFRON i Spółkę Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o. udało się zrealizować jedno z jego postanowień tj. podejmowanie wspólnych inicjatyw i przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych w obszarze kultury i sztuki. W dniach od 7 – 14 sierpnia na Lotnisku dostępna była wystawa „Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Ekspozycja była zbiorem wybranych prac największego w Polsce konkursu, który popularyzuje twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych. Wystawa pokazuje, że poziom wrażliwości i komunikacji przez sztukę jest tym co łączy i prowadzi do pełnej integracji i pełnego włączenia osób niepełnosprawnych – zaznaczyła Dorota Habich, p.o. Prezesa Zarządu PFRON. Podczas uroczystego otwarcia wystawy obecni byli zaproszeni goście, m.in.: posłanka na Sejm RP Urszula Rusecka zastępca Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, poseł na Sejm Jarosław Szlachetka, Ludwik Węgrzyn starosta bocheński, Krzysztof Głuchowski dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Helena Maślana prezes Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Krakowa. A.Nowak/PFRON Oddział Malopolska