Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tablicą pamiątkową uczczono pamięć pierwszego demokratycznie wybranego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

Tablicą pamiątkową uczczono pamięć pierwszego demokratycznie wybranego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej

Tablicą pamiątkową uczczono pamięć pierwszego demokratycznie wybranego Burmistrza  Dąbrowy Tarnowskiej

Mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej upamiętnili postać śp. Mieczysława Pyrcza, pierwszego demokratycznie wybranego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej po reformie samorządowej w 1990 roku i działacza NSZZ Solidarność.

17 czerwca br. podczas posiedzenia rady miejskiej uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową dedykowaną osobie śp. Mieczysława Pyrcza, świadczącą o tym, że jego praca  w dąbrowskim magistracie, a także poświęcenie i działania na rzecz wspólnoty samorządowej zostały docenione.

Został wybrany na burmistrza w pierwszych wolnych wyborach samorządowych po obaleniu opresyjnego ustroju. Funkcję tę pełnił w latach 1990 – 1994. Jego wiedza i doświadczenie w pracy samorządowca, liczne działania i inicjatywy przyczyniły się do rozwoju Dąbrowy Tarnowskiej, kształtowania jej pozytywnego wizerunku w regionie, a nade wszystko społecznej integracji.

Na uroczyste odsłonięcie tablicy przybyła rodzina i przyjaciele śp. Mieczysława Pyrcza, a także Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz, lokalni samorządowcy oraz osoby, które z nim współpracowały w latach 1990 -1994.

W imieniu samorządu powiatowego wyrazy uznania dla pomysłodawców i realizatorów tego przedsięwzięcia przekazała przewodnicząca Marta Chrabąszcz, podkreślając jednocześnie, że jest to wyraz lokalnego patriotyzmu i pamięci o osobach zasłużonych dla naszej „Malej Ojczyzny”.

Inicjatorami upamiętnienia śp. Mieczysława Pyrcza są Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej przy osobistym zaangażowaniu radnego Dariusza Lizaka oraz mieszkańców gminy Dąbrowa Tarnowska.

mags

Mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej upamiętnili postać śp. Mieczysława Pyrcza, pierwszego demokratycznie wybranego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej po reformie samorządowej w 1990 roku i działacza NSZZ Solidarność. 17 czerwca br. podczas posiedzenia rady miejskiej uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową dedykowaną osobie śp. Mieczysława Pyrcza, świadczącą o tym, że jego praca  w dąbrowskim magistracie, a także poświęcenie i działania na rzecz wspólnoty samorządowej zostały docenione. Został wybrany na burmistrza w pierwszych wolnych wyborach samorządowych po obaleniu opresyjnego ustroju. Funkcję tę pełnił w latach 1990 – 1994. Jego wiedza i doświadczenie w pracy samorządowca, liczne działania i inicjatywy przyczyniły się do rozwoju Dąbrowy Tarnowskiej, kształtowania jej pozytywnego wizerunku w regionie, a nade wszystko społecznej integracji. Na uroczyste odsłonięcie tablicy przybyła rodzina i przyjaciele śp. Mieczysława Pyrcza, a także Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz, lokalni samorządowcy oraz osoby, które z nim współpracowały w latach 1990 -1994. W imieniu samorządu powiatowego wyrazy uznania dla pomysłodawców i realizatorów tego przedsięwzięcia przekazała przewodnicząca Marta Chrabąszcz, podkreślając jednocześnie, że jest to wyraz lokalnego patriotyzmu i pamięci o osobach zasłużonych dla naszej „Malej Ojczyzny”. Inicjatorami upamiętnienia śp. Mieczysława Pyrcza są Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej przy osobistym zaangażowaniu radnego Dariusza Lizaka oraz mieszkańców gminy Dąbrowa Tarnowska. mags