Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tadeusz Łabędź laureatem Nagrody Amicus Hominum

Tadeusz Łabędź laureatem Nagrody Amicus Hominum

Tadeusz Łabędź laureatem Nagrody Amicus Hominum

W dniu 11 grudnia 2019 r., podczas XXII Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, tegoroczni zdobywcy Nagród Amicus Hominum i Kryształy Soli odebrali okolicznościowe statuetki. W tegorocznej edycji obu konkursów nagrodę przyznano w 5 kategoriach, w każdej z nich przyznając tytuł laureata i wyróżnionego.

Laureatem tegorocznej edycji nagrody Amicus Hominum w kategorii: „Sport i edukacja” został Tadeusz Łabędź z Olesna, który od 50 lat zajmuje się pracą z uzdolnioną młodzieżą prowadząc sekcję tenisa stołowego. Z jego inicjatywy w latach 70-tych powstała pierwsza w powiecie dąbrowskim sekcja tenisa stołowego działająca przy LKS „Dąbrovia”. Był również pomysłodawcą utworzenia w 1995 r. Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Oleśnie. Od samego początku z wielkim oddaniem pełni w nim funkcję trenera tenisa stołowego popularyzując wśród młodych zawodników zasady „fair play” i wartość ciężkiej pracy. Jego podopieczni osiągają liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody, temu cenionemu wychowawcy tenisistów Powiśla Dąbrowskiego, wystąpił Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. Jego przedstawiciele, w osobach Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka oraz Jarosława Bartonia członka Zarządu Powiatu, a jednocześnie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Oleśnie towarzyszyli Tadeuszowi Łabędziowi podczas gali rozdania nagród.

Nagrody Amicus Hominum zostały przyznane również w kategorii: polityka społeczna i prorodzinna; pomoc niepełnosprawnym; promocja i ochrona zdrowia; działalność filantropijna oraz inicjatywa młodych.

Podczas środowej gali wręczono także nagrody „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce.

dagj/mags

W dniu 11 grudnia 2019 r., podczas XXII Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, tegoroczni zdobywcy Nagród Amicus Hominum i Kryształy Soli odebrali okolicznościowe statuetki. W tegorocznej edycji obu konkursów nagrodę przyznano w 5 kategoriach, w każdej z nich przyznając tytuł laureata i wyróżnionego. Laureatem tegorocznej edycji nagrody Amicus Hominum w kategorii: „Sport i edukacja” został Tadeusz Łabędź z Olesna, który od 50 lat zajmuje się pracą z uzdolnioną młodzieżą prowadząc sekcję tenisa stołowego. Z jego inicjatywy w latach 70-tych powstała pierwsza w powiecie dąbrowskim sekcja tenisa stołowego działająca przy LKS „Dąbrovia”. Był również pomysłodawcą utworzenia w 1995 r. Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej w Oleśnie. Od samego początku z wielkim oddaniem pełni w nim funkcję trenera tenisa stołowego popularyzując wśród młodych zawodników zasady „fair play” i wartość ciężkiej pracy. Jego podopieczni osiągają liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Z wnioskiem o przyznanie nagrody, temu cenionemu wychowawcy tenisistów Powiśla Dąbrowskiego, wystąpił Zarząd Powiatu Dąbrowskiego. Jego przedstawiciele, w osobach Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka oraz Jarosława Bartonia członka Zarządu Powiatu, a jednocześnie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Oleśnie towarzyszyli Tadeuszowi Łabędziowi podczas gali rozdania nagród. Nagrody Amicus Hominum zostały przyznane również w kategorii: polityka społeczna i prorodzinna; pomoc niepełnosprawnym; promocja i ochrona zdrowia; działalność filantropijna oraz inicjatywa młodych. Podczas środowej gali wręczono także nagrody „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. dagj/mags