Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Talent mają! Pomagają!

Talent mają! Pomagają!

Talent mają! Pomagają!

Wzruszenie, radość z pomagania innym, refleksja nad przesłaniem Jana Pawła II „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” – tak w skrócie można podsumować uroczystość, podczas której zaprezentowano działania Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem dyrektora szkoły Marty Chrabąszcz, która przywitała przybyłych gości: panią Stanisławę Jastrząb, emerytowaną profesorkę, wiceprezesa Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, laureatkę nagrody  Amicus Hominum za działalność filantropijną, panią Małgorzatę Ziobro, naszego emerytowanego pedagoga, opiekunkę wolontariuszy w dąbrowskim Domu Opieki Społecznej, panią Marię Pikułę  Przewodniczącą Rady Rodziców, Piotrka Radonia - naszego absolwenta - wraz z ojcem panem Czesławem Radoniem.

Pani dyrektor zwróciła uwagę, że miarą pracy szkoły są nie tylko rankingi, wyniki egzaminów, wysokie oceny na świadectwach, ale przede wszystkim wychowywanie dobrego człowieka. I takimi ludźmi są właśnie wolontariusze naszej szkoły. Pani dyrektor przypomniała, że 21 marca to Dzień Odkrywania Talentów, a wolontariusze mają najpiękniejszy talent – dar dzielenia się dobrem z innymi.

Po przemowie pani dyrektor Marty Chrabąszcz młodzi wolontariusze zaprezentowali swoje osiągnięcia, do których należą: pomoc chorej koleżance Asi, przeprowadzenie zbiórki na rzecz niepełnosprawnego Piotrka Radonia, udział
w WOŚP, organizacja Tygodnia Wolontariatu, akcja „Podziel się posiłkiem”, spotkania w hospicjum, pomoc dla Domu Dziecka i wiele innych. Wolontariusze przypomnieli spotkanie z ks. Józefem Porembą a także lekcję religii przeprowadzoną przez ks. Krzysztofa Tworzydłę.

Uczniowie przedstawili również krótką scenkę, przygotowaną przez panią dyrektor Martę Chrabąszcz, panią pedagog Martynę Bartoń oraz opiekuna SU panią Agnieszkę Rutę.   Występ uświetnił znakomity śpiew uczennicy liceum – Anny Lis.

Następnie głos zabrała pani Stanisława Jastrząb. Przybliżyła ona obecnym istotę oraz cel Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń",  podziękowała również młodzieży za ich zapał i ogromną chęć niesienia pomocy, przypomniała, że są to wartości najważniejsze w życiu człowieka. Po zakończeniu przemówienia wolontariusze na czele z panią dyrektor złożyli na ręce pani Stanisławy Jastrząb kwiaty oraz podziękowania za jej wielkie serce
i całokształt działalności na rzecz chorych i potrzebujących.

Dzięki wsparciu i pomocy finansowej wielu wspaniałych ludzi, którzy wzięli udział w akcji "Pomagam", mogliśmy wręczyć Piotrkowi Radoniowi sprzęt komputerowy. Życzyliśmy mu, aby nowy komputer ułatwił mu realizację marzenia, jakim jest podjęcie studiów informatycznych. Pani dyrektor podkreśliła ogromną siłę, chęć działania, jakimi odznacza się Piotrek.

Podczas uroczystości rozdano również nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w konkursie wiedzy o św. Maksymilianie Kolbem. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Michał Wójcik (kl. IIb), Justyna Żurawska (kl. IIf), Katarzyna Rygielska (kl.II b), Ewelina Wróblewska (kl. II f), Magdalena Marek (kl. II b), Barbara Snopek (kla II b) i Sebastian Sówka (kl. Id).

Następnie głos zabrała pani Małgorzata Ziobro, która założyła Szkolny Klub Wolontariusza. Pani pedagog przekazała wolontariuszom podziękowania i dyplomy oraz życzyła dalszych sukcesów, aby w przyszłości z równym zapałem nieśli pomoc potrzebującym.

A oto uczniowie, którzy należą do Szkolnego Klubu Wolontariusza:

z klasy III b: Kinga Kądzielawa, Piotr Łoboda, Ewelina Wójcik, Magdalena Foszcz, Anna Owca, Joanna Wnęk, Bernadetta Czupryna, Ewa Gawlik, Justyna Pyzik

z klasy III f: Aneta Król, Katarzyna Kamykowska

z klasy II d: Anna Mamulska, Aleksandra Wcisło

z klasy II e: Angelika Dudek, Albert Woźniak

z klasy II f: Justyna Starsiak, Kinga Lindstadt, Natalia Kozicka, Marek Mosio

z klasy II g: Agata Wybraniec, Agata Dziubla

z klasy I a: Ilona Chrabąszcz, Paulina Drewniana, Justyna Wiatr, Angelika Kaganek, Justyna Garbarz

z klasy I b: Gabriela Kozicka, Dagmara Szczebak

opracowanie: Anna Mamulska (klasa dziennikarska - II d)/ ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wzruszenie, radość z pomagania innym, refleksja nad przesłaniem Jana Pawła II „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” – tak w skrócie można podsumować uroczystość, podczas której zaprezentowano działania Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem dyrektora szkoły Marty Chrabąszcz, która przywitała przybyłych gości: panią Stanisławę Jastrząb, emerytowaną profesorkę, wiceprezesa Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, laureatkę nagrody  Amicus Hominum za działalność filantropijną, panią Małgorzatę Ziobro, naszego emerytowanego pedagoga, opiekunkę wolontariuszy w dąbrowskim Domu Opieki Społecznej, panią Marię Pikułę  Przewodniczącą Rady Rodziców, Piotrka Radonia - naszego absolwenta - wraz z ojcem panem Czesławem Radoniem. Pani dyrektor zwróciła uwagę, że miarą pracy szkoły są nie tylko rankingi, wyniki egzaminów, wysokie oceny na świadectwach, ale przede wszystkim wychowywanie dobrego człowieka. I takimi ludźmi są właśnie wolontariusze naszej szkoły. Pani dyrektor przypomniała, że 21 marca to Dzień Odkrywania Talentów, a wolontariusze mają najpiękniejszy talent – dar dzielenia się dobrem z innymi. Po przemowie pani dyrektor Marty Chrabąszcz młodzi wolontariusze zaprezentowali swoje osiągnięcia, do których należą: pomoc chorej koleżance Asi, przeprowadzenie zbiórki na rzecz niepełnosprawnego Piotrka Radonia, udział w WOŚP, organizacja Tygodnia Wolontariatu, akcja „Podziel się posiłkiem”, spotkania w hospicjum, pomoc dla Domu Dziecka i wiele innych. Wolontariusze przypomnieli spotkanie z ks. Józefem Porembą a także lekcję religii przeprowadzoną przez ks. Krzysztofa Tworzydłę. Uczniowie przedstawili również krótką scenkę, przygotowaną przez panią dyrektor Martę Chrabąszcz, panią pedagog Martynę Bartoń oraz opiekuna SU panią Agnieszkę Rutę.   Występ uświetnił znakomity śpiew uczennicy liceum – Anny Lis. Następnie głos zabrała pani Stanisława Jastrząb. Przybliżyła ona obecnym istotę oraz cel Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń",  podziękowała również młodzieży za ich zapał i ogromną chęć niesienia pomocy, przypomniała, że są to wartości najważniejsze w życiu człowieka. Po zakończeniu przemówienia wolontariusze na czele z panią dyrektor złożyli na ręce pani Stanisławy Jastrząb kwiaty oraz podziękowania za jej wielkie serce i całokształt działalności na rzecz chorych i potrzebujących. Dzięki wsparciu i pomocy finansowej wielu wspaniałych ludzi, którzy wzięli udział w akcji "Pomagam", mogliśmy wręczyć Piotrkowi Radoniowi sprzęt komputerowy. Życzyliśmy mu, aby nowy komputer ułatwił mu realizację marzenia, jakim jest podjęcie studiów informatycznych. Pani dyrektor podkreśliła ogromną siłę, chęć działania, jakimi odznacza się Piotrek. Podczas uroczystości rozdano również nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w konkursie wiedzy o św. Maksymilianie Kolbem. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Michał Wójcik (kl. IIb), Justyna Żurawska (kl. IIf), Katarzyna Rygielska (kl.II b), Ewelina Wróblewska (kl. II f), Magdalena Marek (kl. II b), Barbara Snopek (kla II b) i Sebastian Sówka (kl. Id). Następnie głos zabrała pani Małgorzata Ziobro, która założyła Szkolny Klub Wolontariusza. Pani pedagog przekazała wolontariuszom podziękowania i dyplomy oraz życzyła dalszych sukcesów, aby w przyszłości z równym zapałem nieśli pomoc potrzebującym. A oto uczniowie, którzy należą do Szkolnego Klubu Wolontariusza: z klasy III b: Kinga Kądzielawa, Piotr Łoboda, Ewelina Wójcik, Magdalena Foszcz, Anna Owca, Joanna Wnęk, Bernadetta Czupryna, Ewa Gawlik, Justyna Pyzik z klasy III f: Aneta Król, Katarzyna Kamykowska z klasy II d: Anna Mamulska, Aleksandra Wcisło z klasy II e: Angelika Dudek, Albert Woźniak z klasy II f: Justyna Starsiak, Kinga Lindstadt, Natalia Kozicka, Marek Mosio z klasy II g: Agata Wybraniec, Agata Dziubla z klasy I a: Ilona Chrabąszcz, Paulina Drewniana, Justyna Wiatr, Angelika Kaganek, Justyna Garbarz z klasy I b: Gabriela Kozicka, Dagmara Szczebak opracowanie: Anna Mamulska (klasa dziennikarska - II d)/ ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej