Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Taniej za ogrzewanie

Taniej za ogrzewanie

W budynku Starostwa Powiatowego uruchomiono własną kotłownię, która ma przynieść znaczne oszczędności w opłatach za ogrzewanie. Do tej pory, korzystając z usług MPEC-u, powiat płacił ponad 100 tys. złotych rocznie za ciepło. Nowoczesna kotłownia kosztowała około 100 tys. złotych, sfinansowana została z pożyczki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. 

Szacuje się, że koszty mogą zwrócić się nawet po jednym sezonie grzewczym. Pożyczka ma być bowiem do 40 proc. umorzona, a nowe ogrzewanie będzie znacznie mniej kosztowne niż korzystanie z ciepła MPEC-u. Tylko za ubiegły rok starostwo zapłaciło 130 tys. złotych. Kosztowna jest opłata stała dla przedsiębiorstwa wynosząca 30 tys. złotych rocznie. 

Kotłownia jest kolejną inwestycją mającą przynieść oszczędności w utrzymaniu starostwa. Wcześniej zamontowano nową centralę telefoniczną, która pozwala kontrolować koszty połączeń. Pracownicy pokrywają koszt rozmów prywatnych z własnej kieszeni, oddzielnie finansują się teraz również inne instytucje, które mieszczą się w budynku starostwa. 

Teraz władze powiatu starają się jeszcze o indywidualny program na finansowanie rozmów, co umożliwi niższe opłaty za impulsy w połączeniach z urzędami i instytucjami na terenie miasta, z którymi kontaktuje się najczęściej. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski

W budynku Starostwa Powiatowego uruchomiono własną kotłownię, która ma przynieść znaczne oszczędności w opłatach za ogrzewanie. Do tej pory, korzystając z usług MPEC-u, powiat płacił ponad 100 tys. złotych rocznie za ciepło. Nowoczesna kotłownia kosztowała około 100 tys. złotych, sfinansowana została z pożyczki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.  Szacuje się, że koszty mogą zwrócić się nawet po jednym sezonie grzewczym. Pożyczka ma być bowiem do 40 proc. umorzona, a nowe ogrzewanie będzie znacznie mniej kosztowne niż korzystanie z ciepła MPEC-u. Tylko za ubiegły rok starostwo zapłaciło 130 tys. złotych. Kosztowna jest opłata stała dla przedsiębiorstwa wynosząca 30 tys. złotych rocznie.  Kotłownia jest kolejną inwestycją mającą przynieść oszczędności w utrzymaniu starostwa. Wcześniej zamontowano nową centralę telefoniczną, która pozwala kontrolować koszty połączeń. Pracownicy pokrywają koszt rozmów prywatnych z własnej kieszeni, oddzielnie finansują się teraz również inne instytucje, które mieszczą się w budynku starostwa.  Teraz władze powiatu starają się jeszcze o indywidualny program na finansowanie rozmów, co umożliwi niższe opłaty za impulsy w połączeniach z urzędami i instytucjami na terenie miasta, z którymi kontaktuje się najczęściej. (baja)  Źródło: Dziennik Polski