1. Targi Edukacyjne w Krakowie

Targi Edukacyjne w Krakowie

Organizatorami wycieczki były:

W dniu 25 marca 2011r. grupa uczniów klasy III TH z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej biorących udział w projekcie Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce w zakresie doractwa edukacyjno-zawodowego oraz pozostała młodzież w klasy III TH, III TE i z klas młodszych, wzięła udział w Targach Edukacyjnych w Krakowie.W ramach integracji między szkołami Powiatu Dąbrowskiego wyjazd został zorganizowany wspólnie z grupą uczniów ZSP w Brniu. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z szeroką ofertą wyższych uczelni i szkół policealnych w całej Polsce. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać kierunki i warunki rekrutacji szerokiego wachlarza szkół. Na targach promował się miedzy innymi: Uniwersytet Jagielloński, Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach, Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Politechnika Krakowska, AGH w Krakowie, Wszechnica Świętokrzyska i inne. Udział w targach umożliwi podjęcie właściwej decyzji przez młodzież co do dalszego kształcenia i odnalezienia się na rynku pracy. Dodatkową atrakcją wycieczki było zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego w budynku Sukiennic. Uczniowie mieli okazję podziwiać dzieła Polskiego malarstwa z różnych okresów miedzy innymi: „Kościuszko pod Racławicami" Matejki, „Szał" Podkowińskiego, „Pochodnie Nerona" Siemiradzkiego, a także obrazy Chełmońskiego. Organizatorami wycieczki były:Jolanta Rzeźniewska - nauczyciel ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Aleksandra Toczek - nauczyciel ZSP w Brniu.