Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tarnowianin mistrzem po rocznej przerwie

Tarnowianin mistrzem po rocznej przerwie

Tarnowianin mistrzem po rocznej przerwie

W trakcie weekendu na lądowisku w Morzychnie k/Odporyszowa, rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli z napedem elektrycznym w klasach F5B i F5D. W wyniku ostrej rywalizacji z czołówką modelarzy krajowych w klasie F5D zwyciężył po rocznej absencji "na pudle" - czołowy modelarz Klubu Avia Tarnów - Janusz Olszówka i odzyskał zasłużenie tytuł Mistrza Polski.

Pomocnikiem Olszówki jako pilota był młody Hubert Szawliński. Najlepsza para Avii Tarnów startowała też w "odwrotnym" składzie (Szawliński jako pilot, Olszówka jako pomocnik), jednakże straty czasowe z pierwszego dnia Mistrzostw były nie do odbrobienia i ostatecznie zajęli IV miejsce. V-ce mistrzem został Stefan Gaudyński, a na trzecim miejscu uplasował sie Witold Stefański - obaj z Aeroklubu łódzkiego. W klasie F5B - zwyciężył - Jan Ochman z Aeroklubu wrocławskiego. W zawodach uczestniczyło właczając się do walki dwóch zawodników z Czech - Jaroslav Nezhyba z LMK Brno oraz Jaroslav Nowak z LMK Praha. Zwycięzcy, a także i goście zostali uhonorowani stosownym dyplomami, medalami a także upominkami rzeczowymi.

Źródło: AVIA Tarnów

W trakcie weekendu na lądowisku w Morzychnie k/Odporyszowa, rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli z napedem elektrycznym w klasach F5B i F5D. W wyniku ostrej rywalizacji z czołówką modelarzy krajowych w klasie F5D zwyciężył po rocznej absencji "na pudle" - czołowy modelarz Klubu Avia Tarnów - Janusz Olszówka i odzyskał zasłużenie tytuł Mistrza Polski. Pomocnikiem Olszówki jako pilota był młody Hubert Szawliński. Najlepsza para Avii Tarnów startowała też w "odwrotnym" składzie (Szawliński jako pilot, Olszówka jako pomocnik), jednakże straty czasowe z pierwszego dnia Mistrzostw były nie do odbrobienia i ostatecznie zajęli IV miejsce. V-ce mistrzem został Stefan Gaudyński, a na trzecim miejscu uplasował sie Witold Stefański - obaj z Aeroklubu łódzkiego. W klasie F5B - zwyciężył - Jan Ochman z Aeroklubu wrocławskiego. W zawodach uczestniczyło właczając się do walki dwóch zawodników z Czech - Jaroslav Nezhyba z LMK Brno oraz Jaroslav Nowak z LMK Praha. Zwycięzcy, a także i goście zostali uhonorowani stosownym dyplomami, medalami a także upominkami rzeczowymi. Źródło: AVIA Tarnów