Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tarnowski CPR także dla Powiśla

Tarnowski CPR także dla Powiśla

Tarnowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego ma obsługiwać także Powiśle Dąbrowskie. Karetki będą prawdopodobnie kursować z Dąbrowy i z Żabna, ale koordynacją wyjazdów zajmie się tarnowskie stanowisko kierowania. Jak mówi dr Marek Latała , koordynator do spraw lecznictwa medycznego , samorząd dąbrowski podjął już uchwałę intencyjną w tej sprawie. Podstawową przyczyną tworzenia między powiatowego CPR-u są pieniądze.

Brakuje ich na budowę oddzielnej jednostki. Co prawda tworzenie stanowisk wyniesionych też będzie kosztować, ale mniej – dodaje dr Latała. Włączenie pogotowia do tarnowskiego CPR-u ma nastąpić w tym roku. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z dotacji Ministerstwa Zdrowia. Uchwała nie obejmuje przejęcia koordynacji dyspozytorów straży pożarnej. Służby te pracować więc mają na razie na dotychczasowych zasadach, przynajmniej do czasu podpisania specjalnych umów. Przypomnijmy w Tarnowie utworzenie Centrum Powiadamiania Ratunkowego według samych strażaków i pracowników przyspieszyło czas interwencji tych służb w sytuacjach zagrożenia. Czy podobnie się stanie, gdy Tarnów będzie zlecał interwencje w rejonie Dąbrowy – pokaże czas.

Źródło: Radio MAKS

Tarnowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego ma obsługiwać także Powiśle Dąbrowskie. Karetki będą prawdopodobnie kursować z Dąbrowy i z Żabna, ale koordynacją wyjazdów zajmie się tarnowskie stanowisko kierowania. Jak mówi dr Marek Latała , koordynator do spraw lecznictwa medycznego , samorząd dąbrowski podjął już uchwałę intencyjną w tej sprawie. Podstawową przyczyną tworzenia między powiatowego CPR-u są pieniądze. Brakuje ich na budowę oddzielnej jednostki. Co prawda tworzenie stanowisk wyniesionych też będzie kosztować, ale mniej – dodaje dr Latała. Włączenie pogotowia do tarnowskiego CPR-u ma nastąpić w tym roku. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z dotacji Ministerstwa Zdrowia. Uchwała nie obejmuje przejęcia koordynacji dyspozytorów straży pożarnej. Służby te pracować więc mają na razie na dotychczasowych zasadach, przynajmniej do czasu podpisania specjalnych umów. Przypomnijmy w Tarnowie utworzenie Centrum Powiadamiania Ratunkowego według samych strażaków i pracowników przyspieszyło czas interwencji tych służb w sytuacjach zagrożenia. Czy podobnie się stanie, gdy Tarnów będzie zlecał interwencje w rejonie Dąbrowy – pokaże czas. Źródło: Radio MAKS