Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tarnowski poseł podejrzany o korupcję

Tarnowski poseł podejrzany o korupcję

Tarnowski poseł podejrzany o korupcję

Poseł wybrany w Okręgu Tarnowskim pod lupą prokuratorską. Janowi Kubikowi z PSL-u przedstawiono zarzut przyjęcia łapówki. Chodzi o samochód - volkswagena polo , choć w sumie zarzutów jest więcej – tłumaczy rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Mirosława Kalinowska - Zajdak. Poseł był wcześniej wiceministrem finansów, odpowiedzialnym za służby skarbowe, szefował także małopolskiemu fiskusowi. 

Śledztwo rozpoczęło się po doniesieniu przedsiębiorcy, który przyznał się do skorumpowania urzędnika w zamian za bezkarność. Łapówka miała być rewanżem za informacje o toczącym się postępowaniu kontrolno-skarbowym. Przedsiębiorca, którą miał ją przekazać przekonuje, że liczył na przychylność podejrzanego przy rozpatrzeniu zażalenia na odmowę zwrotu podatku VAT. Ten pan nie jest wiarygodny, a ja jestem niewinny – przekonuje tymczasem parlamentarzysta. 
Posłowi, na którego w okręgu tarnowskim podczas ostatnich wyborów parlamentarnych głosowało ponad 4 tysiące wyborców grozi do 10 lat więzienia. Według nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej inne śledztwo w sprawie posła Kubika toczy wydział przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. W tym wypadku ma chodzić o nieprawidłowości w finansowaniu klubu sportowego Proszowianka. 

Źródło: Radio MAKS

Poseł wybrany w Okręgu Tarnowskim pod lupą prokuratorską. Janowi Kubikowi z PSL-u przedstawiono zarzut przyjęcia łapówki. Chodzi o samochód - volkswagena polo , choć w sumie zarzutów jest więcej – tłumaczy rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Mirosława Kalinowska - Zajdak. Poseł był wcześniej wiceministrem finansów, odpowiedzialnym za służby skarbowe, szefował także małopolskiemu fiskusowi.  Śledztwo rozpoczęło się po doniesieniu przedsiębiorcy, który przyznał się do skorumpowania urzędnika w zamian za bezkarność. Łapówka miała być rewanżem za informacje o toczącym się postępowaniu kontrolno-skarbowym. Przedsiębiorca, którą miał ją przekazać przekonuje, że liczył na przychylność podejrzanego przy rozpatrzeniu zażalenia na odmowę zwrotu podatku VAT. Ten pan nie jest wiarygodny, a ja jestem niewinny – przekonuje tymczasem parlamentarzysta.  Posłowi, na którego w okręgu tarnowskim podczas ostatnich wyborów parlamentarnych głosowało ponad 4 tysiące wyborców grozi do 10 lat więzienia. Według nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej inne śledztwo w sprawie posła Kubika toczy wydział przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. W tym wypadku ma chodzić o nieprawidłowości w finansowaniu klubu sportowego Proszowianka.  Źródło: Radio MAKS