Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Tarnowski ZUS już tylko inspektoratem

Tarnowski ZUS już tylko inspektoratem

Tarnowski ZUS już tylko inspektoratem

Boją się urzędnicy, denerwują petenci! Tarnowski ZUS ma zostać zlikwidowany i podporządkowany oddziałowi w Nowym Sączu. W Tarnowie pozostanie jedynie inspektorat, który będzie obsługiwał miasto i okolice. Co prawda dla petentów niewiele się ma zmienić, ale jak pokazuje życie - choćby na przykładzie TP SA - raczej tak nie będzie. Wszystko bowiem wskazuje na to, że m.in. to właśnie do Nowego Sącza trzeba będzie jeździć stając na komisję lekarską czy odwołując się od niekorzystnych dla płatników decyzji ZUS-u. 

Zdaniem senatora Józefa Sztorca, który jako pierwszy tarnowski parlamentarzysta zaprotestował w sprawie zmian w oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przeniesie centrali do Nowego Sącza to efekt lobbingu tamtejszych posłów i senatorów. 
Jeżeli dojdzie do przekształceń w tarnowskim ZUS-ie pracę ma stracić od 80 do 100 osób. Straci także miasto, bo do jego kasy wpływa z tytułu obecności zakładu w mieście kilka milionów złotych. Tarnowski ZUS obsługuje teraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski oraz tarnowski i samo miasto Tarnów. 

Źródło: RDN-Małopolska

Boją się urzędnicy, denerwują petenci! Tarnowski ZUS ma zostać zlikwidowany i podporządkowany oddziałowi w Nowym Sączu. W Tarnowie pozostanie jedynie inspektorat, który będzie obsługiwał miasto i okolice. Co prawda dla petentów niewiele się ma zmienić, ale jak pokazuje życie - choćby na przykładzie TP SA - raczej tak nie będzie. Wszystko bowiem wskazuje na to, że m.in. to właśnie do Nowego Sącza trzeba będzie jeździć stając na komisję lekarską czy odwołując się od niekorzystnych dla płatników decyzji ZUS-u.  Zdaniem senatora Józefa Sztorca, który jako pierwszy tarnowski parlamentarzysta zaprotestował w sprawie zmian w oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przeniesie centrali do Nowego Sącza to efekt lobbingu tamtejszych posłów i senatorów.  Jeżeli dojdzie do przekształceń w tarnowskim ZUS-ie pracę ma stracić od 80 do 100 osób. Straci także miasto, bo do jego kasy wpływa z tytułu obecności zakładu w mieście kilka milionów złotych. Tarnowski ZUS obsługuje teraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski oraz tarnowski i samo miasto Tarnów.  Źródło: RDN-Małopolska